Hills Kuru Mama

Mothercat

Merhabalar Hills science plan tavuklu Yavru kedi maması kullananınız var mı?indirimde olunca kaçırmak istemedim Hills hakkında hep olumlu yorumlar duydum ancak çok da araştırmaya fırsatım olmadı genel olarak Hills mama nasıl bir mama?

27 CEVAP

sarmanbirkedi

Süper bir mama ariyorsaniz orijen derim. YÜZDE 85 gerçek et. Proplanda ise YÜZDE 20 et unu

srplzngl

evet maddi gücünüz hangi markaya yetiyorsa onu alıp kullanabilirsiniz. o markanın kafeslerde tutarak işkence ettiği binlerce kedi köpek hakkında ufacık bir üzüntü duymanıza bile gerek yok.
insan gerçekten gözünün görmediği hayvana karşı sonsuz bir duyarsızlık içerisine girebiliyor. tek hayvan bizim kedilerimiz çünkü. onlar iyi olsun da diğer hayvanlar önemli değil. gerçi hill’s mama yiyerek ne kadar iyi olunabilirse artık.

srplzngl

ve evet hiçbir mama dört dörtlük değil (ki tam olarak bu yüzden hazır mama almıyorum) ama etini kullandıkları hayvanlar dışında hiçbir hayvana zarar verip işkence etmeyen markalar da var. bunu düşünmek zor olmamalı.

srplzngl

sizin hakkınızda yorum yapmadım, amacım da kalp kırmak değil. bana verdiğiniz ilk yanıttan anladığım kadarıyla memnun kalırsanız bu markanın böyle şeyler yaptığını öğrendiğiniz halde aynı markayı almaya devam etmekte beis görmeyeceksiniz. ve diğer yanıtlara göre bazı arkadaşlar da mama seçmeyi yalnızca bütçe meselesi olarak görüyor. fakat bu böyle değil, daha ucuz da olsa başka hayvanlara zarar vermeyen markaları kullanmak benim açımdan vicdanen daha makul görünüyor. fakat hem hayvan öldürmeyen ve hatta daha uygun fiyatlı olan mamalar varken hem yüksek fiyatlı (ve fiyatını hak etmeyen) hem de etini kullandıkları hayvanlardan fazlasına zarar veren markaları desteklemek dışarıdan bakınca düşüncesizlik olarak görünüyor. benim tepkimin sebebi bunlar. umarım amacımın kalp kırmak olmadığı konusunda açıklayıcı olabilmişimdir.

srplzngl

sizi çok iyi anlıyorum. bu şekilde düşünmekte de haklısınız.
ben hazır mamalara güvenmediğim için ev yapımı besliyorum. bu yüzden size bir mama markası öneremem. belki başka arkadaşlar önerir ama benim asıl tavsiyem biraz araştırma yaparak mama içeriği değerlendirme konusunda bilgi sahibi olmanız. çünkü başka türlü olursa kim nereye çekerse oraya gidersiniz. herkesin söylediğine de güven olmayacağı için her yönden değerlendirip seçim yapmak çok zorlaşır.

Mothercat

Haklısınız her dilden farklı bir ses çıkıyor insanlar doğruları değil de kendi doğrularını savunuyor.Aslinda araştırma yapıyorum ancak genel olarak bütün mamalar hepsi aynı gibi geliyor bana ve aslında benim tereddütüm kedime iyi gelmemesi iyi bir mama olsa dahi kedime dokunur diye veya sevmez diye düşünüyorum o yüzden de bundan sonra bir buçuk kiloluk alicam en fazla böylece bir müddet gözlemlerim.Bundan önceki mamasını 15 kiloluk almıştım o kadar pişman oldum ki kedim artık bikti ki o kadar da sokaktaki canlarla paylaşmama rağmen ki ilk aldığım da bile iştahla yemiyordu sadece doymak için azar azar yiyordu.Ev yapımı dediniz bunu biraz açar mısınız yani tam olarak ne ile besliyorsunuz yani hergün ev yapımı mama mı yapiyorsunuz bu sizin için zor olmuyor mu?aslında sizin yaptığınız çok mantıklı en azından içeriğini siz biliyorsunuz peki tasarruflu oluyor mu?

LadyAndCat

Burdaki çoğu kişi ev maması yapıyor. Bu arkadaşımız ÇİĞ et veriyor ve bu şekilde en iyisi olduğuna inanıyor.
Ben pişirip veriyorum. Herkesin evde mama hazırlayışı Farklı. Ben tavuk ciğeri alıp sebzelerle haşlıyorum ve bunun doğru olduğunu düşünüyorum.
Fiyatı hazır yaş mamalardan uygun ve katkısız oluyor. Tüm ihtiyacı olan besinler var içinde. Arada haşlanmış tavukta veriyorum.
Bunun dışında kuru mama kullanıyorum..

Zaten maddi durumunuz orijene yetmiyor diye yazmissiniz hills den daha ucuz ve iyi mamalar da var. Hills de gercek et yok ve hayvan deneyi yapiyor. Riyal canin ve proplan da ayni sekilde. ND en iyisi alabiliyorsaniz ND alin. Olmadi matisse veya brit care alabilirsiniz daha uygun fiyatlilar

Mothercat

sarmanbirkedi yorumunuz için gerçekten çok teşekkür ederim kullanan birinden duymak beni mutlu etti hep kafamda soru işareti vardı çünkü sevenler kadar sevmeyenler de çok fazla kedisinin öldüğünü bile söyleyen var yani..içeriğine bakınca bende kötü birşey göremiyorum taurin miktarı çok fazla peki et oranını tam olarak biliyor musunuz sanırım yazmıyor. ama haklısınız yerli üretim diye uygun valla alicam bu aldığım bittikten sonra.Peki *********nın yeni yaş mamalarini kullandınız mı hiç içeriği çok iyi gözüküyor ve 12 tanesi 25 liraydı sanırım çok hesaplı ondan da almayi düşünüyorum.

Mothercat

dumaniskonunsahibi Hills hakkında çok bilgim olmadığı için iyi diye aldım acilen indirimde olunca kedim birden kustu kötüleşti toparlanması için yani bu da indirimde diye aldım ama inanın diğerlerine param da olsa almam benim düşüncem makul fiyatlı ve güvenilir bir mama alıp sadece kendi kedime değil sokaktaki canlara da vermek.bu mamayı zaten 5 kg aldım inşallah bundan sonra bonacibo alicam denemekten zarar gelmez eğer kedime yaramazsa matisse veya brit care düşünürüm.

Matisse ve brit bonacibodan daha iyi ama bonacibo da iyi hem sokaktakilere de vericekseniz bonacibo almak mantikli olabilir hem uyguna gelir.