Sokaktan Küçük Bir Kedi Sahiplenmek İstiyorum

Paticik28

Kedini tüylerinde veye patisinde korona varsa yanı başka insandan gelmişse o kediyi güzelce yıkarsak geçer mi

11 CEVAP

LadyAndCat

Tekrar ve tekrar bir bilgi geçelim:
Corona hayvanlardan , kuştan , kelebekten geçmiyor; insandan insana geçiyor:)
Sokaktan çok minik olmayan yani Annesini emmeyen sağlıklı görünen küçük bir kedi alın 2-4 aylık arası olabilir. Kedi yıkanmaz bu yüzden ıslak bebe şampuanıyla silip yine ıslak bezle üzerindeki şampuanı temizleyin. Yıkamanızı pek tavsiye etmem. Islak bırakmayın bebeği üşütüp hastalanır. Allah gönlünüze göre versin...

Paticik28

Teşekkürler kedi bakımıyla ilgili herşeyi biliyorumda birtek bunu merak etmiştim sizin sayenizde çok sevindim kedi alırsam sizin sayenizde

Anonymus552223

Farzedin ki koronali biri kedinin ustune hapşırdı. Kediye bulasmaz, fakat tuylerinde patisinde virus var diyelim. Açik havada virus birkac saate tuylerinde ve patisinde ölür. Yikamaniza da gerek yok onlar zaten hep kendini yalayarak temizliyor.
Ama annesi varsa ve kedi cok kucukse sokakta da olsa almayin, annesi bakar ona. Cok kucukse siz bakamazsiniz zaten, olebilir anne sutu icmedigi surece. Isterseniz fotosunu cekin kac aylik soyleyelim.

Anonymus552223

Sampuanla sildiklerinde iyi aritamazlarsa tehlikeli ama. Sadece islak bezle bile silseniz olur. O kendini temizler sonra. Yasi kucuk sanirim konuyu yazanin ladyandcat

Paticik28

:):):)

LadyAndCat

Estağfurullah:) Siz bi alın da biz burdayız. İstediğinizde yazabilirsiniz. Sormak istediğiniz bir şey olduğunda çekinmeyin. Şu anda kendi kedimde kucağımda yatıyor size yazarken:)

Paticik28

:))

LadyAndCat

Akasya,
İnsana sokulan sevilmekten hoşlanan bir bebek seç seçerken :)
Eline aldığında iki avuç içini dolduracak kadar büyük olsun. Fincan kadar olan bebekleri seçme onlar Annelerinin memesinden süt emiyordur daha...
Hem Annesiz bebek kedi bakımı çok zor çoğu insan elinde ölüyor:/

Paticik28

Ama çok ufak değil

Paticik28

Yo annesiz

LadyAndCat

Tatlım fotoğrafını atabilir misin bebeğin?? Bakıp söyleyeyim ne kadarlık. Annesiz değildir o minik sadece Annesini artık emmiyordur .