Köpeğim 1 Aylık Ne Zaman Tasma Takabilirim

miniyavru

Köpeğim daha 1 aylık ne zamana tasma ve kayış takabilirim

9 CEVAP

Şimdiden boyun tasması takın. Bizim veterinerimiz kendini sahipli hissettiğini söylemişti tasmayla. Boyun tasması boynunda, ağır olmasın mümkünse. 2-2,5 aylıkken uzatma kayış ve ödülle evde tur atmaya başlayın. Aşıları bitince sokağa çıktığınızda alışmış olur kayışa :)

Slipsky

1 aylikkende takarsin fakat zincir vurma sadece tasmasi olsun

miniyavru

Çok teşekkür ederim. bir de kayış a ne zaman başlasam olur

Slipsky

Kopegin biraz buyusun onu hemen takma şimdilik kayışsız gezdir kaçmaz zaaten kopek büyüyünce yani 3 aylık olunca takarsın fakat 2 aylıkken ara sıra tak alıştır kayışa

miniyavru

Teşekkür ederim.

KediKasik

İstediğiniz yaşta gezdirmeye başlayabilirsiniz. Alışması için boyun tasması takarsanız büyüdüğünde zorluk çekmezsiniz.

NilveKopegi

Yavru köpekler için en uygunu göğüs tasmasıymış.Ve taşma eğitimine küçük yaşta başlamak gerekiyormuş.Hafif boyun tasmaları 1 aylıkken de kullanılabilirmiş.Daha küçükse kurdale takıyorlarmış.

merveandac

2 aydan küçük yavrular için tasmaya alışma sürecinde ince bir ip fazla sıkı olmayacak şekilde boynuna bağlanır tasma hissiyatını kavrayabilmesi için 2 aydan sonra ağır olmayan bir boyun tasması takılır 2 parmağınız geçecek şekilde haftalık parmakla kontrol edin hızlı büyüyeceği için boynunu sıkmıyor olması önemli dışarda gezdirmeye başlamanız içinde aşılarının bitmesi yani 4 aylık olması gerek 3 aylık olduğunda kayışla yanınızda yürütebilirsiniz evinizin içerisinde kayış taktığınızda huzursuz oluyorsa ilk etapta kayışı takın ve tutmayın evin içinde dolansın gözetiminiz altında zararsız olduğunu anlasın daha sonra elinize kayışıda alır evde yürüyüş denemeleri yaparsınız. Dışarda gezdirmeye başladıktan sonra göğüs tasması tercih edebilirsiniz daha rahat olması açısından.

merveandac

Konunun ölü olduğunun farkındayım forumda tasma takmaya başlamak için bilgi edinmek isteyenler aratırsa diye yazdım.