Bu Normal Mi?

KediVelisi_

Merhaba, kedimle yaşadığımız ilk mevsim geçişi bu çoğu konuyu yaşayarak tecrübe ettim ama tüy dökümü konusunda kafama takılan bir şey oldu fotoğrafı ekledim bu tüy dökülme şekli normal mi? Yani yaklaşık 6 aydır benimle ama hiç bu şekilde tüy dökmedi daha önce 3 gündür falan bu şekilde öbek öbek tüy döküyo tek seferde bilgisi olanlar yardımcı olursa mutlu olurum.

10 CEVAP

Zeke

Özellikle mevsim geçişlerinde normal bu kadar tüy:)
Bu dönemlerde maskeyle taramak gerekiyor vallahi:) bizim de tüy toplama eldivenimizin üzeri yumak yumak tüy...

surpriz

benim kedim de son bir aydır bu şekilde öbek öbek tüy döküyor. gayet normalmiş merak etmeyin siz de. takviyelerle dökülme azalıyor

hayvansever_

Bu dönemlerde böyle tüy dökümü çok normal. Her gün taramak ve tüy destekleyici ürünler kullanmak gerek. Başka çare yok.

hayvansever_

Bu 1 haftadır biz de böyleyiz maalesef vetoskin kullanmaya başladım inşallah faydası olur. Bize vetimiz önermişti sizde danışa bilirsiniz.

KediVelisi_

Anlıyorum içim rahatladı çok teşekkür ederim ilk defa böyle öbek halinde tüyler görünce endişelendim. İyi geceler tekrar sağolun.

KediVelisi_

O vitamini duydum evet araştıracağım mutlaka

hayvansever_

ne demek her zaman :)

Ayselgns

Kediler tüy kraliçesidir. Özellikle mevsim geçişlerinde elinizde elektrik süpürgesi tam bir külkedisi olursunuz. Siz temizlersiniz o koşar, tüylerini ordan oraya savurur :)

blue_hpood

benim kedim başka kediyle kavga ettiğinde vücudundaki ufak yaralardan tıpkı böyle tüy dökülmüştü. acaba bir yerinde kaşıdığından ötürü yara oluşmuş olabilir mi

KediVelisi_

Kontrol ettim hiç bir yarası vs yok dışarı çıkan bir kedi de değil ama anlam veremedim bir türlü ben de yarın veterinerimle görüşeceğim ama yarına kadar tecrübesi olanlar belki bilgi verir diye sormak istedim