Yardımcı Olur Musunuz Acilen????

Zeke

Merhaba, 4 gün önce doğum yapan bahçedeki kızımız bugün değişik şeyler yapmaya başladı:/
3 tane çok güzel bebişleri oldu ve onlarla sürekli ilgileniyor, yalıyor emziriyor yanlarından hiç ayrılmıyor.
Yani annelik açısından şuan için bir problem yok.
Balkonumuza bir yatak yaptık, orada besliyoruz, maması suyu yanında direkt.

Bugün gösterdiği garip tavırları anlatmaya çalışıcam.

Birincisi; bizi görünce miyavlıyor sürekli sürekli sürekli......
Bir şey anlatmaya çalışıyor gibi:(

İkincisi; balkonda kapının direkt önünde yatakları.
Bugün 2-3 defa eve girmeye çalıştı.
Eve girmeye çalışmadığında da sürekli içeri bakıyor :/

Üçüncüsü; yanına gittiğimde önüme yatıp kendini sevdiriyor her zamankinden fazla olarak.

Aç değil, susuz değil, soğukta değil.
Derdi ne olabilir ki??
Emzirmesi gayet iyi. Kontrol ettim, yara vs yok memelerinde.
Bebişlerimiz de çok keyifli.
Ama annemiz bugün bi garipleşti...

Ağlar gibi miyavlıyor sanki.
Uzun uzuunnnn böyle :/

Anlamadım, bir yeri mi acıyor?
Bebekleri mi içeri taşımak istiyor?
Dokununca hiçbir yerinde acı belirtisi yok.

Sadece sevilmek için yaptığını düşünmüyorum.. Ama sevince sakinleşiyor..

Bir derdi var, ama ne olabilir???

Lütfen acil olarak yardımcı olur musunuz??

34 CEVAP

Lynda

Bebeklerin yuvası güvenilir olmayabilir, genellikle kendileri güvenli buldukları yere taşırlar yavruları bir kaç yer değişikliği yaparlar (evin içinde olsa bile, bizim kedi de kendince taşıyıp duruyordu evin içinde onun uygun gördüğü yeri yuva yaptık, yatak odasında yatağın dibinde 1 ay yaşadılar , bebekler yürümeye başlayıncaya kadar :) ) Başka kedi geldiği içi rahatsız olmuş ve güvende hissetmemiş olabilir.

Eve girmesinde sıkıntı yok ise girebileceği alan kadar izin verebilirsiniz. Muhtemelen taşıyacak bebeklerini. Bu dönemde çok ilgi istemesi de normal, bebeklerin dişleri iyice çıkıp rahatsız etmeye başlayınca da ara ara emzirmeyip kaçabilir ona da hazırlıklı olun. Onlar da bazen insanlar gibi bunalıyorlar.

Alaracatlover

Bebekleri içeri taşımaya çalışıyor olabilir (sizi ailesi bellemiş bence:))

Zeke

@Alaracatlover gerçekten ailesi görüyordur çünkü balkona sürekli girip çıkıyoruz hiç rahatsız olmuyor. Kutuya elimi sokup bebişleri seviyorum sesini çıkarmıyor kuşum:))

Dün gece bitane erkek kedi geldi, çok huzursuz oldu tabi.
Korkup içeri girmeye çalışıyor olabilir:(

DenizTinik

Bence bir süre eve alabilirsiniz ev uygunsa, sadece güvenli yer arayan bir anne. Eve alınca susup sakinleşecektir.

NSukun

Yavruları içeri taşımak istiyor daha güvenli gördüğü için ayrıca emzirirken kızgınlığa girebilir bir buçuk aylık yavrularım var geçen hafta anne karnındaki kizginliga girdi ve evdeki kısır erkek kedi ile ciftlesti neyseki ki zginligi bir hafta sürdü ama erkek kedi kumu sır olduğu için sorun olmadı yavrulara bakmaya devam etti

NSukun

Yavruları içeri taşımak istiyor daha güvenli gördüğü için ayrıca emzirirken kızgınlığa girebilir bir buçuk aylık yavrularım var geçen hafta anne karnındaki kizginliga girdi ve evdeki kısır erkek kedi ile ciftlesti neyseki ki zginligi bir hafta sürdü ama erkek kedi kumu sır olduğu için sorun olmadı yavrulara bakmaya devam etti

Anonymus552223

Zeke aynisini bende doguran kedi de yapiyor. Balkondalar suan oturma odasina benin kedilerim gelince camin arkasinda auuu diye bagiriyo kurt gibi. Perdeyi kapatiyom benim kedileri gorup endiselenmesin diye. Bazen de odaya giriyo heryeri kokluyo, baska kedilerden rahatsiz oldugu icin bence seninki de..

Lynda

Kızgınlığa girmez en az 2 ay o konuda şüpheye düşme.
Korkutmak amaçlı söylemiyorum hem önlem olsun hem başkalarının da aklında bulunsun diye yazıyorum. Benim kedim de 3 yavru yapmıştı hafiften göbeği vardı doğum kilosu diye düşündüm. 2 gün sonra yine yavruladı.İçeride bebek varmış meğerse eve geldik sürpriz 2 bebek daha biri ölü doğdu. Hiç farkına varmadık 2 gün boyunca, neyse ki annemize bir şey olmadı. Vicdan azabından giderdim herhalde.
Onun için uzun uzun göbeğini sevip kontrol edin ve gözlemleyin yemesini içmesini. Umarım sadece psikolojiktir de sağlıkla ilgili değildir. Konuşup derdini de anlatamıyorlar ki bilsek neleri var. her yönden düşünmek zorunda kalıyoruz maalesef.

LadyAndCat

Zeke , içerisinin daha güvenli ve sıcak olduğunu biliyor önce kendi girmek sonradan da bebeklerini içeri taşımak istiyor :)
İçeri alabilir misin acaba yaa :s
Ayh kıyamıyorum ben onaaaa (kalp)

Alaracatlover

Emzirirken genel olarak girmezler. :) emzirmeleri bitince belki

Alaracatlover

Olabilir Ama bence sadece size yakın olmak istiyor olabilir.

NSukun

Şu an yavrular çok küçük kızgınlığa girmemistir sanırım hemen

DenizTinik

Bence bir süre eve alabilirsiniz ev uygunsa, sadece güvenli yer arayan bir anne. Eve alınca susup sakinleşecektir.

DenizTinik

Bence bir süre eve alabilirsiniz ev uygunsa, sadece güvenli yer arayan bir anne. Eve alınca susup sakinleşecektir.