Kedimiz Hamile

iremgunduz

mart sonundan sokaktan sahiplendiğimiz 9 aylık bombay cinsi kedimizin hamile olduğunu farkettik sağlığı ve bakımı için ekstra neler yapabiliriz

13 CEVAP

LadyAndCat

Extra yapılacak hiçbir şey yok. Bol bol mama yer ikinci ayında. Doğumda da yanında olun. Onunla konuşun. Sevin. Güzel bebekleri olsun.Bebekleri az sayıda olursa 1-2 gibi yine siz bakabilirsiniz.
Doğumdan 1,5 ay sonra LÜTFEN GÜZEL KEDİNİZİ KISIRLAŞTIRIN VE HİÇBİR ŞEKİLDE DIŞARI SALMAYIN.
Benim de iki kedim var ve öksüzler. Ben evime almasaydım çoktan ölmüşlerdi veya başkasının elinden sokağa atılmışlardı.

Evde4canavar

Kaç günlük hamile bilmiyorum ama mama seçiminiz iyi olsun biz royal canin Mother and baby kullanıyoruz ve öneririm kesinlikle çünkü hamileyken alması gereken tüm ihtiyaçlarını karşılar cinsden ve doğumdan sonra süt üretimi için gayet destekli bir mama size önerebiliceğim ilk konu bu olabilir. Doğum için çok güzel yada kedinizin kendini iyi hissettiği bir yer varsa yada kaç günlük hamile bilmiyorum ama doğumdan yaklasık 1 hafta kala falan yer aramaya başlar ve bulursa yanı doğum yapacağı yeri kararlaştırdıysa sürekli oraya gidip gelir kontrol eder siz de oraya güzel bir doğum yeri ayarlamanız gerek rahat hareket edebileceği sepetin içine kullanmadığınız yastık falan varsa üstüne de eski bir örtü falan atın bence kesinlikle hayır demeyecek????
Doğum sırasında panik yapmayın sakın kediniz sürekli huzurluk yaşayabilir ya da sessiz sedasız doğumu gerçekleştirebilir ki inanılmaz doğum yönetimine sahip oluyorlar siz sadece eğer sizi yanında olmanızı isterse güzel sözlerle sakinleştirin dokunursa eğer hafif hafif karnını okşayabilirsiniz bu tamamen kendinizin isteği üzerine istemezse dokunmayın ve yanlız bırakın uzakdan izleyerek takip edin ultrasonla bakıldıysa yanı kaç yavru olduğunu biliyorsanız yavru sayısını kontrol edin sıkışma gibi bir durum olursa hemen veterinerle iletişime geçin doğum bittikden sonra zaten kediniz yaklaşık 3 4 gün hiç yerinden kalkmayacak sürekli yavrularla ilgilenmekden kendisine bakamayacak işte sizin burda büyük rolünü sürekli doğum yaptığı yerin yanına temiz su bulundurun sevdiği mamaları verin kalkıp yemezse siz ağzına kadar götürün mama kabını bir kaç gün böyle gider telaş yapmayın tuvaletini de yakın ve görebileceği bir noktada olsun birde yavrulara dokunmamaya çalışın kesinlikle özellikle ilk 10 15 gün zaten kediniz sizi davet edecek yada yeter sen buradaysan ben azıcık şurada rahat rahat uzanayım diyecek ???? aklıma gelen bunlar biraz uzun oldu ama yardımcı olabildiysem ne mutlu aklınıza takılan bir şey olursa çekinmeden yazabilirsiniz

hayvansever_

ek vitamin kullanın ve iyi bir mamayla beslemeye çalışın. Doğumdan sonra yavru kedilerle ilgilide soru sorarsanız burada bu konuda bilgisi olan bir çok insan var. Şimdi onlar çok tatlı olurlar:D Doğumdan 3 ay sonra kedinizi kısırlaştırmayı unutmayın.

bbeyzvv

1 ay önce doğum yaptı kedimiz istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz bana şu an kitten mama vermeniz lazım çünkü doğum kediyi çok zayıflatır

Anonymus552223

Sokakta besledigim kedide mystic kisirlastirimis mama kullandim (elimde o vardi), masallahi var yavrularin da annenin de. Biraz kilo aldirmaya calisin, yavrulari hic birakamiyor cok az yiyor suan. Ekstra zımbırtilara gerek yok bence orta ayar bir mama gayet yetiyor. Daha once de bu sekilde anne ve bebekler buyutmustum kisir kedi mamasiyla.

Anonymus552223

Yani yanlis anlasilmasin kisir kedi mamasi verin demiyorum. Ben 15 kiloluk aldigim icin elimde o vardi onla besledim. Demek istedigim si vitamin bu ek gida vs olmadan da saglikli olabiliyorlar

iremgunduz

kedimizi bu salgın bitince kısırlaştırıcaktık ama hamile olduğunu anladık kendisini de sokakta hastayken bulup geçici olarak alıp sonra bizimle kalmasına karar vermiştik yavrularına biz bakamıycaz malesef ama güvendiğimiz bi kaç kişiyle şimdiden görüştük yavrular 2 aylık olduğunda onları da yuvalandırıcaz :)

iremgunduz

ayrıca üst solunum yolu enfeksiyonu için 3 gün antibiyotik kullanmıştık hamile olduğunu bilmeden bebişlere ya da annemize bi zararı olur mu

iremgunduz

teşekkür ederim bilgilendirmeniz için

LadyAndCat

Sanmam İrem Hanım. Bi doğursun da bakalım noluyor?
Kaç bebek ve bebekler sağlıklı mı?
Bebeklerde sakatlık görülürse zaten yaşamazlar veya veterinerde kontrollü olarak uyutulurlar.
Dilerim ki bebekler sağlıklı olsun ve bebekleri sahiplenecek kimseler 3-5 ay sonra sokağa atmasınlar.

iremgunduz

yahu yavrular daha doğmadı büyümedi sahiplendirilmedi de sokağa atılması kaldı ne gerek var böyle hemen iç karartmaya

LadyAndCat

İrem Hanım;
Yavruların doğup büyümesi ve bakılmayıp sokağa atılması göz açıp kapayıncaya kadar olur 6 ay içinde bu yüzden lütfen kızmayın bana. Ben sürekli olarak yaşanan bir şeyi sadece dillendirdim. İnsanlara güven olmuyor maalesef bu yüzden sahiplendirmekte sıkıntı.

iremgunduz

yani haklısınız bunlar olan şeyler ama tabi ki her şeyi göz önünde bulunduruyoruz ve zaten evimizde bi kedi olmanın şaşkınlığına alışıyoken bi de hamile olduğunu öğrendik hem heyecanlıyız hem telaşlıyız lütfen her şeye bu şekilde yaklaşmayın üzülmeyelim gerilmeyelim boşuna