Petshoptaki Hayvanlar

Kuzucansu44

Ya ben gerçekten çok üzülüyorum. Bugün bir tane petshopa gittim birşey almak için, bir tane kedi vardı. 6 aylık filan kim bilir ne zamandır orada,van kedisi. Patileri ile cama vuruyor. Yuvarlak boşluktan kolunu sokuyor. Minik bir aralıktan kafasını sokmaya çalışıyor. Ya yazık değil mi onlara? Biliyorum, petshoptan bir hayvan alınca oraya yenisi koyulacak ama dayanadım ve kediyi aldım. Ama gerçekten çok üzgündü oradaki halini bir görseniz. Yani belki de kötü yaptım. Ben o kediyi aldım ve oraya yenisi koyulacak ama aldığım kedi o kadar mutlu ki. O cam kafesten çıktığı andan beri gözleri parlıyor. Eve getirdiğimde hemen koşup oynamaya başladı. Gerçekten mutluluğu gözlerinden okunuyor.

24 CEVAP

Anonymus552223

Linsenpai yasak mi gercekten? Nasil o kadar alenen satabiliyolar avmlerde falan?

LadyAndCat

“kafeste öl yeter ki başka cins kediler ölsün doğurmasınlar diyorsun?”
Ben cins veya DEĞİL hiçbir canlıya “kafeste ölsün” demedim. Uydurup uydurup gelip yazma!
“CONS SOHOPLONMOŞ SOKOKTON TOKOR SOHOPLONSO NOYSO DO CONS KORTORMOŞ YHAAA BOYOLCOM moduna giriyorsun?“
SAHİPLENMEMİŞ YALNIZ BAYAĞI SATIN ALMIŞ FARKINDAYSAN YAĞIZ.SENİN DE BÖYLE YAZMALARININ SEBEBİ PARA VERİP ALDIĞIN KEDİN OLSA GEREK! BAŞLARSIN ŞİMDİ BON OLMODOM SOHOPLONDOM DEMEYE.
HE HE YAA KENDİNİ KANDIR SEN.
“Sokakta ki kediler kısırlaştırılmadıkça sokaktaki kedi nüfusu azalmaz zaten” demişsin.
SANKİ SOKAKTAKİLER KISIRLAŞTIRILMASIN DEMİŞİM GİBİ DAVRANIYORSUN?!
BU HAYVANLARI KİMSE SATIN ALMAZSA KİMSELER DE KAFESE KAPATIP SATMAYA ÇALIŞMAZ. İNSANLARA DÜŞEN ALMAMAK BUNUN NESİNİ ANLAYAMIYORSUN???
CANSU İLE BİLE DÜZGÜNCE KONUŞABİLMİŞİM SANA NOLUYOR CELALLENMİŞSİN?! BEN ÇOK İYİ BİLİYORUM AMA SANA NOLDUĞUNU....
“yasaklı dönemde sokakta ki canları beslemek için dahi belediyeye fln haber vermek gerekiyor (ki en azından bazı belediyeler mamaları teslim alıp dağıtıyormuş). Sokağa çıkma yasağı zaten uygulanmak zorunda ama bize muhtaç olanların da düşünülmesi gerekiyor. ”
BU SÖZLERİN ŞİMDİ GERÇEKTEN GÜZEL OLMUŞ. YİĞİDİ ÖLDÜR HAKKINI YEME. NORMALE DÖNMÜŞSÜN BURDA...
BU SÖYLEDİKLERİNİN ÇÖZÜMÜ DE BASİT!! BENİM GİBİ HER GÜN AŞAĞI İNİP APARTMANININ ÖNÜNE MAMA VE SU KOYABİLİRSİN SOKAKTAKİLER İÇİN. SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINI DELMEK OLMUYOR BU. BÖYLECE BELEDİYE’Yİ ARAMANA GEREK KALMAZ. GÖZÜN GÖRÜR YİYİP İÇTİKTİKLERİNİ. HER ŞEYİ DE BAŞKASINDAN BEKLEMEMEK GEREKİR.

LadyAndCat

Alara’cım,
Bu dediklerinde seninle aynı fikirde maalesef değilim ama seviyeli ve saygılı eleştirin için teşekkür ederim.
Burdaki çoğu kişide de ne hikmetse CİNS KEDİ var ama hiçbiri de SATIN ALMAMIŞ. Kurtarmış veya sahiplenmiş oluyor??
Cansu da aldığı halde iyi yaptığına inanıyor hatta kurtardığına inanıyor. Kendisine diyeceğimi dedim zaten. Aynı fikirde değilim üzülerekten. Yapılan sadece hayvan satıcılarının cebine para koymak ve onları mutlu etmek...

Alaracatlover

@LadyAndCat
Olabilir yavru ise çok imkan yok fakat tanıdığında veya akrabasında varsa mümkün

1 yaşındaki kedilerde ise bence mümlün çünkü bazı insanlar sokağa atabiliyor :(
Ama sahiplendirme yazıp (arkadaşımda oldu) kedi için telefonu açınca kadın KEDİM KISIR DEĞİL DEMİŞ DİREK ve sonrada çiftleştirmek için kullanabilirsinize getirmiş ve 1000lira istemiş
Yani bilemezsin ama yargılayamamda.
Bu benim 1 yıl önce çiftleştirip olan 3 yavrusundan 2 si dişi köpeğin sahibinde(satmadı, sahiplendirmedide) kendi bakıyor. Biride benim yakınımda ve onlarda mükemmel bakıyorlar yani her çiftleştirende satmıyor vs

Faytekin

Arkadaşlar sakin sakin fikir alışverişi yapalım ,kavga etmenin kimseye faydası yok, çok güldüm cevaplarda ki tabirlere :) o ayrı mesele de kimse kimseyi kırmadan halletmeye çalışsın , hepimiz hayvanseveriz sonucda burada,iyi forumlar.

serapmavii

Yasak olduğunu bilmiyordum cevapları okurken yeni şeyler öğrendim teşekkür ederim :)

Kuzucansu44

Yani ne deseniz haklısınız. Ama ben biraz olaylara duygusal yönden bakıyorum. O kediyi orada görünce dayanamadım. Bir arkadaşın dediği gibi sokakta yaşayan yardıma muhtaç kediler gibiydi o da. Bu kediyle beraber 3 kedim 3 de köpeğim oldu. Bir köpeğimi daha satın aldım. Evet, satın aldım. Ne kadar iğrenç bir tabir değil mi? Bir canı, canlıyı satın almak. O da aynı durumdaydı. Bir petshopa 5 kere filan gittim. Her gittiğimde Şans camlara yapışıyordu ve acı acı havlıyordu. Ben yine dayanamadım ve aldım. Alırken petshopçuya biraz ağır sözler söylediğim için davalık oldum. Benim bu anlattıklarımla cins kedi köpek sever biri olduğumu düşünebilirsiniz ama değilim. Yani dediğim gibi o gün Şans normal bir köpek olsa, dünkü kedi tekir olsa yine alırdım. Onlarında sıcak bir yuvaya, sevgiye ihtiyaçları var.

LadyAndCat

Aaaayh bıktım bıktııııım Ayh bayılazağım!!
Şu hayvanların çileleri bitmedi bitmeyecekte siz satın aldıkça onlar ürettikçe ve satabildikçe.
Çok üzgünüm diyecek şey bulamıyorum. Siz o kediyi alarak bu insanların ekmeğine göz göre göre yağ sürmüşsünüz. Neden yaa neden güzel kardeşim neden????
Biz burada ne anlatmaya çalışıyoruz bir bakmışız e sen de gidip CİNS almışsın?!? Gerçekten üzüntüden bir gün kalpten gitçem yaa :s
Keşke , keşke almasaydın Cansu.
Dışarda birbirinden güzel yuvasız kedi vaaaar.

Alaracatlover

Şunuda ekleyim
O yavrular ev köpeği benim ve o dişi köpüşte öyle vede üretme vs için kullanılmıyorlar!