Kısır Kedi Kızgınlığı

Epelin

Merhaba.
Erkek kedim 2 yaşında. 1 senedir bizde kendileri. Kısır olarak sahiplendik.. Eskiden dişi kedimiz vardı ona saldırmaya çalışıyordu cinsel şekilde.. Kısır kedilerde hormon salgılarmış diye çok şaşırmadık. Şimdi ise daha sık miavlıyor, daha çok sevgi istiyor.. Zemin kattayız balkondan siteye iniyor.. Yani evden kaçıyor.. Veee acaip kötü bir Kokuda yani midem bulandı ilk kez böyle bir koku geldi akıntısı var.. Koluma bulaştı akıntısı bana yanaşırken. Internetten baktım baya kısırlık belirtileri.. Kısır olsada bu kadarı normal mi? Yani baya kısır olmayan kedi hareketleri

6 CEVAP

LadyAndCat

Ebru Pelin Hnm;
Şimdi söyleyeceklerime belki şaşıracaksınız ama BELKİ de kediniz kısır DEĞİL. Bu düşünmeniz gereken bir olasılık. Dahası kısırlaştırma ameliyatında bir sorun olabilir...Kedinizde iltihap, enfeksiyon olabilir..Kısaca kedinizi bir veterinere götürüp ayrıntılı muayene ettirmelisiniz.
“Zemin kattayız balkondan siteye iniyor..Yani evden kaçıyor..”
NEDEN EV DIŞINA ÇIKMASINA İZİN VERİYORSUNUZ??
NEDEN,NEDEN,NEDEN??
BAŞINA BİR ŞEY GELSE?
SİZ DIŞARI ÇIKMASINA İZİN VERDİKÇE BİR GÜN SİZE GERİ DÖNEMEYEBİLİR BİLİYOR MUSUNUZ????

Anonymus552223

Bobrek ustu bezlerinden az miktarda hormon salgilaniyor, bu da belki de hayvanin hayatta kalmasi icin gereklidir. Ama bu anlattiklariniza sebep olabilecek kadar yogun salgilanmiyor, ameliyat yanlis yapilmis olabilir

ZehraBulutt

Kısır olduğuna emin misiniz? Sahiplendiğiniz ilk kediyse tecrübesizliğinizden yararlanarak yalan söylemiş olabilirler mi acaba. Kısır kedilerde az da olsa kızgınlık belirtisi olabiliyor ama koku olmaması gerek. Testis keseleri boş ve sönük görünmeli parmagınızla bastırınca da sertlik olmaması lazım.

Yanakları da çok büyük kısır erkeklerin kafaları ufak oluyor böyle koca kafa olmuyorlar. Bir ihtimal daha geldi aklıma, bazı kedilerin bir testisi inmemiş, karın boşluğunda kalmış olabiliyor. Böyle bir şey olabilir mi acaba. Eger öyleyse de ameliyatı yapan vet, yetersiz demektir. Çünkü ultrasonla bakması gerekirdi, fiziksel muayenede böyle bir şey farledildiyse.

Epelin

Neden neden neden demeden okuyun isterseniz.. Balkonumuz zeminde site içinde yani bir yere gidemiyor... Sadece meyilli olduğunu anlatmaya çalıştım. Kedi köpek insan olmayan küçük bir alan

Eminenilay

Benim kedim de dişi kısır kendini sevdirmiyor fazla biraz agresif davranıyor ama erkek kedi gorunce kaciyor kendini koruyor normalde bana sakin davranması gerekmiyor mu kızgınlık bir durumuda yok bende vet. Götüreceğim ama şuan yanımda değil yanına gidince götüreceğim bu neden böyle kendini sevdirmiyor

ZehraBulutt

Eminenilay, karakteri öyledir, her kedi sevdirmiyor kendini maalesef.