Önemli

mercanslmz

Öncelikle merhaba benim arkadaşımın kedisi daha dün doğum yapmış bahçede beslediği bir kedi anne kedi ve yavru kedi gayet sağlıklı anne kedinin sağlığı için hangi mamayı vermeliyiz takviye etmeliyiz linç yiyeceğimi biliyorum ama benim birçok kere söylememe rağmen kendisini kısırlaştırmadi bu yaptığı doğumda kedisi gerçekten zorlandı ama veteriner çok sağlıklı olduğunu söyledi bu süt kesildikten sonra yani yavruları emzirme dönemi bittikten sonra kendisini beraber kısırlaştırıcaz mama önerilerinizi alabilir miyim lütfen

7 CEVAP

Anonymus552223

Yavru kedi mamasi alabilir. Besleyici guzel mama yediginde cok da fazla ek biseye gerek olmaz, bi de yas mama versin arada tamamdir

Anonymus552223

Of arkadasiniz tam linclenmelik. Gecici yuva olmak guzel ama zorluklari var. Ayri bir odada tutmaniz lazim, anne kedi saldiriyor ve kendini rahat hissetmiyor diger turlu. 1 aya kadar hicbir sikinti vermezler size, ama 1 aydan sonra yavrukar ayaklaniyor, biraz kaka yapabiliyorlar etrafa. 2 3 ay arasi yavrulari 1er hafta arayla sahiplendirin. Anneyi de kisirlastirin. Bunlari yaparim diyorsaniz alın cok guzel birsey anne ve yavrulari buyutmek

Anonymus552223

Ha alip 1 ay bakip zor gelip geri atacaksaniz duzenini degistirmeyin, birakin bahcede dogup bahcede buyusunler, anneleri avlanmayi ogretsi

mercanslmz

asla alırsan bırakmam zaten ki ben kendisine kaç defa söyledim bu kedisinin ilk doğumluydu ona söyledim kısırlaştırması gerektiğini hatta tüm masraflarında ben karşılayacağım dedim ama kısırlaştırmadi

mercanslmz

yavruları ve annesini alacağım eve en sıcak odasına koyacağım orada mamalarını çevrelerini vücutta zaman aşılarını yaptırıp sahiplendirdim büyük bir ihtimal ama annesi ile iki yavrusunu bırakmayı düşünüyorum

mercanslmz

Benim evimde şuan 2 kedim var ve bakamıyorum diyor sizde anne ve yavrularına geçici yada kalıcı ev olmalı mıyım kedilerimin biri 5 haftalık sıkıntı olurmj

Anonymus552223

Hayirli olsun o zaman:)