Çok Sert Bir Şekilde Isırıyor

BluE46

Merhaba köpeğimi aldığım günden beri bu huyu, vardı ama artık büyüdükçe daha sert ısırmaya başladı ne yaptıysam vazgeçtiremedim bu huyundan bugün ise elimi ısırarak kanattı yaklaşık 2 aydır benimle ne yapmam, gerekiyor gerçekten çok sinirleniyorum

7 CEVAP

serapmavii

Seni ısırdığında ona kızdığını anlamasını sağla, tabi cezalandır döv bir yerlere kilitle demiyorum. Sırtını dön oynamak istediğinde oynama yüzünün asık olduğunu göster.. Köpekler böyle mimiklere kedilerden çok daha duyarlı. Ona hayır yapma diye bağırırsan bunu oyuna da çevirebilir asık suratın işe yarayacağını düşünüyorum :))

crnmrs

ısırdığı zaman kendi eline onun sevmediği bi şey sürebilirsin. Bir kaç defa böyle yap. Bi zaman sonra ısırırsa o tadı alacağını düşünecek. Arkadaşımda işe yaramıştı

MaxAndMe

Ben de benzeri bir sorun yaşıyorum. Ama son bir kaç gündür azaldı, ısırsa bile canımı acıtmayacak güçte ısırıyor.
Yavru oldukları için dişleri kaşınıyor, ayrıca oyun olarak ısırıyorlar. Bizim canımızın acıdığını anlamıyorlar. Çünkü normalde kardeşleriyle oynaya oynaya ne kadar ısırmak oyun olur, ne kadarı acıtır öğreniyorlar. Ama biz onları aldığımızda henüz öğrenmemiş olabiliyorlar. O yüzden ben kendimi onun kardeşi yerinekoyup hafif ısırmasına izin veriyorum ve şiddeti arttığında elimi çekip uffff benzeri bir ses ve ağlamaklı yüz ifadesiyle oyunu bırakıyorum. Biraz sonra yine gelecektir, aynı şeyi tekrar ediyorum. Ta ki canımı ne zaman acıktığını anlayana kadar.

Bir de kesin bir sesle HAYIR diyorum ve hemen beklemeden ısınabileceğim bir oyuncağı veriyorum.

Eğer küsüp karşılık verirseniz bunu oyun algılayıp daha da hırsla ve istekle ısırmaya devam ediyorlar.

Benimki böyle en azından :)

MaxAndMe

Ben de benzeri bir sorun yaşıyorum. Ama son bir kaç gündür azaldı, ısırsa bile canımı acıtmayacak güçte ısırıyor.
Yavru oldukları için dişleri kaşınıyor, ayrıca oyun olarak ısırıyorlar. Bizim canımızın acıdığını anlamıyorlar. Çünkü normalde kardeşleriyle oynaya oynaya ne kadar ısırmak oyun olur, ne kadarı acıtır öğreniyorlar. Ama biz onları aldığımızda henüz öğrenmemiş olabiliyorlar. O yüzden ben kendimi onun kardeşi yerinekoyup hafif ısırmasına izin veriyorum ve şiddeti arttığında elimi çekip uffff benzeri bir ses ve ağlamaklı yüz ifadesiyle oyunu bırakıyorum. Biraz sonra yine gelecektir, aynı şeyi tekrar ediyorum. Ta ki canımı ne zaman acıktığını anlayana kadar.

Bir de kesin bir sesle HAYIR diyorum ve hemen beklemeden ısınabileceğim bir oyuncağı veriyorum.

Eğer küsüp karşılık verirseniz bunu oyun algılayıp daha da hırsla ve istekle ısırmaya devam ediyorlar.

Benimki böyle en azından :)

MaxAndMe

Çok gazla yanlış kelime yazmışım, farketmedim. Umarım anlaşılıyordur.

58elbu34

Köpeğine yumuşak oyuncaklar vermeyi tercih et sert oyuncaklar yada kemikler verirsen dişlerinde

BluE46

Teşekkür ederim hepsini deneyeceğim umarım huyundan vazgeçer