Köpeğime Hangi Tasma Uygun

58elbu34

Köpeğim yorki daha dışarı çıkartamıyorum ama hangi tasma daha uygun diyede bilmek istiyorum yani boyun tasmasımı yoksa diğer türde tasmalarmi ?

2 CEVAP

Kuzucansu44

Bence en iyi göğüs tasması. Ayrıca sizin köpeğiniz küçük ırk. Küçük ırklarda göğüs tasması daha çok tercih edilir. Büyük ırklarda kontrol açısından boyun tasması takıyorlar fakat ben 3 köpeğime de göğüs tasması kullanıyorum. Tavsiye ederim bence göğüs tasması kullanın.

Mehmetylmz

Arkadaşın da dediği gibi küçük ırklar için göğüs tasması daha uygun ancak göğüs tasması alicaksaniz kaliteli alın çünkü boyun taşmasına göre çok daha büyük bir alanla temas ediyor ve eğer kemer gibi olanlardan olursa uzun süreli kullanımda tahriş ediyor ve köpek çok rahatsız oluyor bence en iyisi tasmasiz gezdirmek ama onun için iyi bir eğitim vermeniz gerekiyor