Ne Kadar Doğru

Kubyusbaskent

Anket

Hills ton balıklı
(7 oy)
Proplan tavuklu
(0 oy)
ND TAHILLI TAVUKLU
(12 oy)
Toplam (19 oy)

Merhabalar... Bizim kız artık 10 aylık oldu ve bu aralar inanılmaz tüy dökümü başladı. Ben bunun proplan ile beslendiginden dolayı olduğunu düşündüğüm için hills balıklı yavru kedi maması aldım. Bir süre önce nd ve proplani karıştırıp verdim tüylerinin dokulmasi inanılmaz oranda düştü. Bu aralar ikisini alıp karistiramacagim için tavuk yüklemesinden dolayı baligin iyi geldiğini okumuştum bir çok yerde. Bu konuyla alakalı dusunceleriniz nelerdir merak ediyorum. Hills ton balıklı yavru kedi maması mi proplan tavuklu mu ? Kalite oranının eşdeğer olduğunu okudum ne kadar doğrudur? Aydınlatırsanız sevinirim...

14 CEVAP

Kubyusbaskent

Sarmanbirkedi nd tavuklu aldık inanılmaz iyi geldi veya bir öyle sandık :) yalnız bahsettiğim gibi proplan ve nd karistirdik keramet hangisinde bilemiyorum. Yaşına girince kısırlastirma ile birlikte mama değişimi de olucak muhtemelen nd yi tercih edebilme ihtimalim yüksek gibi şuan lakin birde hills'i deneyelim

Alaracatlover

Benim taktik ya :)) yani açıkçası ben N&D ve proplanı karıştırıp veriyorum oğlumun tüy dökülmesi nerdeyse bitti. Tavsiye ederim Allaha hamd olsun bir zararını görmedim :)
+arada zurich biotin veriyorum

Kubyusbaskent

Laydandcad inanın şuan çılgınlar gibi tüy döküyor proplan kullanıyoruz. Dedim balıklı iyi gelir mi acaba şimdilik 2kg temin ettik bakalım kullanımı sonucunda gorucez . Birde Veteriner eşime tavuklu tüyleri için daha parlak ve güçlü olur demiş. Bende bunu anlayamadım. Bir çok pisi de alerjik reaksiyonlara yol açıp tüy dökümü fazlalaştırdugini okudum burada? Sizin düşünceniz nedir?

LadyAndCat

Ayrı ayrı iki mamayı da deneyip hangisinin iyi geldiğini görebilirsiniz ve balıklı mamalar tüylere daha iyi gelir.

Kubyusbaskent

Uzun bir araştırma sonucu nd ve acana mamanın tüylerinin sağlığı ve dokulmesi açısından iyi olduğunu yakinen gözlemledim. Buna istinaden proplan ve nd karistirip verdim. Şimdilik geçişte olduğundan hills ve proplani vericem. Arkadaşlarında dediği gibi olabilir bir geçiş söz konusu mu bilmiyorum... Yattığı yerler den ziyade elimi atsam sanki yolmus gibi tüy geliyor. Sürekli yattığı veya severek sürtundüğü yerlerden de :) sevmesede tarayarak önüne geçmeye çalışıyorum :) yorumlar için teşekkürler. Gözlemlerimi yazacağım ...

Seyma6390

Ben de ND tavuklu ile HİLLS'i karıştırıyorum tüyleri öyle çok dökülmüyor.

Seyma6390

Hills'in ton Balıklı olanı

LadyAndCat

Hill’s bir tık daha iyi Pro Plan’dan.
Pro Plan da tüy dökümüne iyi geliyor bilginize...

sarmanbirkedi

Nd kuzulu

gizemaslan

Nd tavuklu kullanıyorum oturduğu yerin öbek öbek tüy olduğunu hiç görmedim bu aralar sadece severken elime tüyleri gelmeye başladı mevsim geçişi için normal sanırım

anjelik123

Proplan bizde tüy dökümünü azalttı

Kediduman

Merhaba ben de kedimde reflex kullanıyordum veterinerde gördüm ve aldım hicbir araştırma yapmadan kedim de severek yiyordu daha sonradan yine veterinerde gördüğüm pro plan aldım ve ikisini karıştırarak veriyordum reflex tamamen bitti ve 2 3 gündür sadece proplan yiyor ve tüy dükümü aşırı arttı kucağıma aldiğimda üstüm bembeyaz oluyor. Mevsimsel olabilceğini düşmüyorum ama sizde de bu yazıyı görünce kararsız kaldım bende

Kubyusbaskent

Seyma6390 bizde smdi hills ton balıklı aldık gidişata bakacağız umuyorum azalır :)

Extra

Kediye gore degisir belki bilemiyorum ama proplan benim kedimkn tuylerini obek obek doktu resmen. Ne zaman o mamayi birakip baska mamaya gectim duzeldi.