Mama Markaları

0zgegok88

İyi günler, 10 aylık golden retriever erkek kısır köpeğim var. 2 aylıktan beri ND, Orijen ve Acana ile besliyorum. Ama çok zor yiyor. Asla iştahla yemiyor. Bende kaliteli mama diye bu zamana kadar değiştirmek istemedim. Her şey denedim. Yemiyorsa 20 dakika sonra mama kabını kaldırdım. Ama asla iştahla yemiyor. Bu ara artık proplan ve royal canin, hills mamalarını düşünmeye başladım. Ne dersiniz? Bu mamalardan memnun olan var mı? İnternette şişirilmiş mamalar vs diye yorumlar var. Emin olamadım

4 CEVAP

LadyAndCat

Pahalıdan ucuza ve kaliteye göre sıralayacağım mamaları:
1)Acana , Orijen , Instinct.
2)Advance , Hill’s , Royal Canin , N&D , Pro Plan.
3)Purina One , Whiskas , Friskies
4)Yerli mamalar ve markalar.

Ben kullandığınız mamaları Pro Plan gibi iştah açıcı ve biraz daha tahıl oranı fazla mamalarla karıştırmanızı öneririm böylece daha zevkli yer mamasını.
Pro plan, Hill’s, Advance , Royal C. Gibi mamalarla karışık deneyebilirsiniz...

hayvansever_

İnternette şişirilmiş mamalar vs diye yorumlar var.' evet öyle. RC ve Proplan %80 tahıl ve şeker içeriyor. Asla verceğiniz paraya değmez ve rc mamanın içeriğindeki etlerin ne olduğu mechul. Nd nin başka bir çeşidini deneyin mesela tahılsız kullanıyorsanız düşük tahıllı alın onu daha iştahla yer. Hills hakkında bilgim yok ama proplan ve rc kullanmayın gerçekten asla köpeğinizin o kadar tahıl ve şekere ihtiyacı yok ek olarak bırakacağım.

ROYAL CANIN İÇİN;
-ortalamadan daha az protein
-ortalamadan önemli ölçüde daha fazla karbonhidrat
-ortalamadan daha az yağ
-ortalama miktarda lif
-eşdeğer ıslak yiyeceklerden önemli ölçüde daha az nem
Genel olarak, kedilerin daha yüksek protein, orta yağ, yeterli nem ile düşük karbonhidrat diyeti ile daha sağlıklı olduğu görülmüştür.

Bu yazdığım yabancı sitedeki incelemenin Türkçesi. Ve dikkat ettiğim husus, kaliteli içerik bölümünde royal caninde hiç bir madde yazmamış. Şüpheli Malzemeler olarak da
-tavuk yan ürünü küspesi
-Esmer pirinç
-Mısır glutenli öğün
-bira pirinç
-buğday gluteni
-Mısır diye sıralanmış. Bu ürünlerin hiç biri ne nd de ne orijen vs bulunmuyor.
ve purına hayvan deneyleri yapan bir marka. Buda ayrı ve en büyük eksisi.

hayvansever_

Yazmayı unutmuşum futmin purity de denene bilir iyi içerikli bir mama.

pashav89

Orijen ve acana iyi markalar. Onlarla aynı seviyede olan True Instinct i araştırmanızı şiddetle öneririm. İçerisinde gerçek ve yüksek seviyede et var. Ben şuan kullanıyorum, köpeğim çok mutlu.