Fib Virusu

Camila

Merhaba. Benim kedim fib virusundan malesef kayb etdim. Yeni kedi sahiblenmek isdiyorum. Ne kadar beklemeliyim?

13 CEVAP

Anonymus552223

Fib aids gibi, hastaligin adı. Aidsin virusu hivse fipin virusu corona.

bademthecatt

Bazı hekimler 4 ay diyor bazıları 6 ay civarı ama ben olsam 6 ay beklerdim riske atmak istemezdim çok üzüldüm başınız sağolsun :(

Camila

Tamam 4-6 ay bekleyecwyim????Saolun arkadaslar????

Anonymus552223

Kedinizin temas ettigi heryeri silin camasirsuyuyla beklemenize gerek yok. Zaten 4 6 hafta pasif bekleme suresi varmis. Salya ve diskiyla bulastigindan ozellikle kedi tuvaletini cok iyi temizleyin veya degistirin. Basiniz sagolsun

Anonymus552223

Ben de bir sefer fipli kedi getirmistim eve, cok durmadan veterinere goturdum. Bulasacak diye ödum patladi. Veteriner normal bir deterjanla bir kez sil evi bisey olmaz demisti. Olmadi da cok sukur

Benim ilk kedimde bu pis hastalıktan vefat etti en fazla kedisiz 1 ay dayanabildim veteriner evi güzelce temizledikten sonra birşey olmaz dedi hatta tuvalet kabını bile değiştirmene gerek yok dedi evi güzelce temizledikten sonra birşey olmaz ama tuvalet kabını dışarda 1 hafta kadar bekletin

LadyAndCat

Lütfen 4 ay bekleyin...
Başınız sağ olsun.

Camila

Sagolun arkadaslar((

bademthecatt

Rica ederim

Benim veterinerlerim fip in gecmedigini soylediler küçük kedim poyraz öldükten sonra eve birsürü kedi geldi gitti büyük kedime de birşey olmamıştı. Ben fip in bulaşıcı olduğunu düşünmüyorum ama internette de bulaşır yazıyor biri beni aydinlatabilir mi

serapmavii

ilk kez böyle bir şey duyuyorum.. İnsan her gün bir şey öğreniyor bu sitede :)

Camila

Tesekkur ederim. Siz yeni kedi sahiblendiz? 787891

Evet hiçbirşey olmadı hergün evi 4 5 saat havalandırıp temizliyordum