Kedi Sakinleştirici

Elifozmen

Arkadaşlar merhaba ben kedimi veterinere götürmekte çok zorlanıyorum yani pusete koymak mümkün değil ödüller denedik sürekli gözünün önüne koyduk hani alışır zamanla fln diye yok olmadı zaten öyle aman aman kucağa gelen bir kedi de değil her defasında aşırı zorlanıyoruz şimdi aşıları var tırnaklarının kesilmesi gerek bir sakinleştirici kullansam bir zararı olur mu önerebileceğiniz böyle bi sprey vs var mı

9 CEVAP

LadyAndCat

Tırnaklarını siz kesin. Birkaç tane mamayla ödüllendirerek tırnaklarını kesebilirsiniz :) ben öyle yapıyorum. Kısır değilse lütfen kısırlaştırın ki sakinleşsin kediniz.

blue_hpood

şeffaf çantalar var, ***********’da falan gördüm. belki onlarla deneyebilirsiniz, dışarıyı rahatça izleyebilirse sakinleşir belki. bir de çantayı sürekli yanında tutarsanız ona da alışabilir. birkaç kişi yorumlarda kedilerinin çok beğendiğini, evdeyken bile içine girip yattığını söylemiş, belki işe yarar:)

Anonymus552223

Şeffaflarda etrafi gorunce daha cok korkar, tam tersi boxi ortuyle kapatiyom etrafi gorneyince daha rahat ediyolar. Ama bir tirnak icin o stresi yasatmayin, uyurken fala kesin, ya da kesmeyin

Kuzucansu44

Beaphar Sakinleştirici Kedi Ödülü ve Gimcat Anti Stress Kedi Macunu
Kullanabilirsiniz. Ben kullanıyorum ve işe yarıyor

Bulutcemre

Arabanız varsa arabaya kadar çantasında götürün sonra çantadan çıkarsanız mesela belki izlemeyi sever dışarısını

Anonymus552223

Ben de pek kesemiyorum, arada kazaklara takiliyo baska sorun olmadi. Tek tek uyuklarken kesmeye calisiyorum ama 10. Yu kesene kadar ilk kestigim yine uzuyor. Veterinerde kestirince kac gunde uzuyor?

Elifozmen

Tırnaklarını kendimiz kesmeyi denedik ama tutmak mümkün değil durmuyor şeffaf kedi çantalarına bakacağım kedim kısırlaştırıldı zaten 1 yıl olacak nerdeyse ama o boxa koşullandı mı noldu bilmiyorum görünce hoop kaçıyor ödül mamasıyla flnda denedik ama yok teşekkür ederim önerileriniz için Anti stress kedi macununa bakacağım☺️

Elifozmen

Arabayla götürüyoruz zaten işte birkaç defa kucağımda indirdim hemen ama korkuyorum da ne olur ne olmaz diye direk havlusuyla yada çarşafla sarıp koyun diyorlar o da hayvana iyice travma olur yapmam öyle bir şeyde tırnaklarını kesmemek bir süreden sonra rahatsız etmez mi onu tırnak dönmesi fln bir sürü şey okudum korktum

Elifozmen

2-3 hafta sürüyor rahat ediyor evet bi yerlere takılıyor bazen dediğiniz gibi mesela 2 ayı geçti son kestirdiğim sağlığı açısından herhangi bir şey olmayacağını bilsem sorun etmeyeceğim ama korkuyorum işte bi yerlere takılması dışında bi sorun yok şu an ama