Kedi Kumu Tavsiyesi

Fatih55

Trendline silika kedi kumu kullanıyorum, koku yapmıyor vs iyisi dedikleri için almıştım fakat önünde kum için paspası olmasına rağmen evin çeşitli yerlerinde taneler ayağıma geliyor, önerebileceginiz kullandığınız güzel kedi kumu varmı, veya bu soruna bir çözümü olan

33 CEVAP

Siyammm

Bence ever clean fazla pahalı iyi olsa bile affesdersiniz kedinin s*çtığı biseye o kadar para vermem :) onun yerine bı üst mama kullanırım. Kum olarak vancat öneririm. Kullanmadım ama felisten memnun kalanlar vardï

LadyAndCat

Kedinizin tuvaletini lütfen banyonuzda tutun her bakımdan kolaylık olduğunu göreceksiniz.
Ben ak kum tercih ediyorum mutluyum. Her gün temizliyorum.
Siyammm’ın dediği gibi Ever Clean’e bu kadar para vermeyi doğru bulmuyorum bunun yerine kedime yaş mama ve kaliteli kuru mama alırım.

poughkeepsie

Her kum evin her yerine taşınır çünkü ayaklarına yapışıyor. Ne yazık ki bunun kumun cinsi türü markası ile bi alakası yok. Ben quik kullanıyorum. Koku sorunumuz yok (ama kapalı tuvalet kullanıyorum ondan da olabilir), tozutma yapmıyor ve topaklanması çok iyi. İçi çamur gibi kalmıyor kuruyor resmen çiş

dilanuzun

Vay arkadaş herkes elalemin bütçesini bilmeden anında Ever Clean öneriyor. Mama önerisi yapanlara sadece Acana, Orijen falan önerenlerle aynı kafada bunlar.
Neyse. VanCat, Lindo Cat, Clear Cat, ProLine bunlar iyidir :D

LadyAndCat

Ben misal olarak söyledim kedi kumuna para dökmek bana anlamsız geliyor açıkçası.
İnce ve küçük taneli kedi kumu öneririm. Eğer “yok olmuyor ben yapamıyorum” derseniz.
Çam peleti önerebilirim.
Lütfen araştırın.

dilanuzun

Ever Clean kötü diye bir laf asla çıkmadı ağzımdan. Benim derdim; bu dünyadaki iyi olan tek kum Ever Clean gibi konuşanlarla.

Ertasfunda

Merhaba,
Proline markasını kullanıyorum, hem bütçe olarak cok hesaplı hemde gayet güzel topaklanıyor, yeterince iyi olduğunu dusunuyorum,tavsiye ederim,kokuyuda bastırıyor,bebek pudralı,marsilya sabunlu vs. Çeşitleride mevcut,

psabrk

Magicsand aktif karbonlu kullanıyorum ne tozuyor nede kokuyor.
Önceden akkum kullanıyordum 5 Litresine 20 Tl vermek yerine 20 Litre kuma 40 Tl veriyorum baya ekonomik.
Aynen katılıyorum kakasını yapacağı, işeyeceği bir şeye fazla para dökmek pekte akıl kârı değil :D en azından benim için öyle ...

psabrk

Ekleyeyim çamur olduğunu daha hiç görmedim kuruyor topak bir hal alıyor sonra kolayca atıyorum.
Zaten kumu az koymazsanız dibede yapışmaz ayağınada pek yapışmaz.
Öyle deneyin bide fazla koyun

Fatih55

@LadyAndCat
Hocam zaten kullandığım kuru mama veya yaş mama ucuz kalitesiz birşey değil, kedilerim için en iyi olanını alıyorum, bilgim oldukça ve tavsiyeler doğrultusunda, yıllardır kedi bakmıyorum sonuçta kedi sahiplendi 1 yıl bile olmadı

Fatih55

@LadyAndCat
Evet bir videoda izlemiştim, denemeye değer olacağını düşünüyorum

LadyAndCat

Fatih Bey,
https://m.********.com/eurocat/hizli-topaklasan-dogal-kedi-kumu-10-lt-p-32631347?boutiqueId=353942&merchantId=109012&popup_id=2051463255&gclid=CjwKCAjw-YT1BRAFEiwAd2WRttj_O_i6mR9KLGx-__IPfnUklLesIZ9wfZF-qlEjAJKmLJs-VjfNRBoCMAYQAvD_BwE
BAKABİLİRSİNİZ...
DEZ AVANTAJLARI:
•Öncelikle, çam peletinin çok keskin bir kokusu var. Bir çok kedi daha en başından tuvaletini çam peletine yapmayı reddedebiliyor. Eğer denemeyi düşünüyorsanız öncelikle küçük bir paket alın ve yavaş bir geçiş yapın. Kumunun içine yavaş yavaş pelet ekleyin. Belki bu şekilde kullanmasını sağlayabilirsiniz ama sağlayamama ihtimaliniz de var.
•Eviniz, çam esintili çişiko kokuyor. Evet aynen böyle. Evde çok yoğun bir koku oluyor. Böyle sek çiş kokusu değil de çam esanslı. Kedi kumu olarak çam peleti kullanmaya başladığım gün akşam eve gelince kapıyı açar açmaz yüzüme bu koku çarptı. Çiş eklemeli çam esansı.
•Çam peleti kullanırsanız çiş temizlenmiyor, temizlenemiyor. Şimdi, kediniz çişini yapınca peletler toz haline geliyor ve dibe çöküyor. Kürekle falan çişi almak mümkün değil çünkü toz oluyor yani. Dolayısıyla bütün kabı elekten geçirmeniz gerekiyor ki o çişlerden kurtulun. Kusura bakmayın ama ben bununla uğraşamam. Her gün elekten çiş, bok mu geçireceğiz yani.
•Çam peleti kakayı örtmüyor. Peletler ne kakayı örtüyor ne de kaka kokusunu hapsediyor vallahi. Dolayısıyla kaka da kaba yapışabiliyor, kabı da yıkamak zorunda kalıyorsunuz. Bir de kürekle kakayı da alamıyorsunuz, peletler küreklerin deliklerine göre çok büyük olduğu için kakayı almaya çalışırken peletler de geliyor.

Fatih55

Oraya gülücük emljisi koydum soru işareti olmuş :)))

hayvansever_

ever clean ÇOK DAĞILIYOR. ya pahalı diye bir kuma her konuda mükemmelmiş gibi konuşmayın sürekli :D ben kedimin bebekliğinden beri onu kullanıyordum bıkmıştım artık aşırı dağılıyor. Bir kum genel olarak iyi bile olsa kötü taraflarından da bahsetmek gerek. Ben artık onu kullanmıyorum diğer kumlar kadar dağılmıyor olabilir ama kum balkonda duruyor bütün balkon kum.

Fatih55

Ya sürekli evde duramıyorum, 2-3 gün eve gelemediğim zaman oluyor LadyAndCat in dediği gibi koku vs oluyorsa hiç gerek yok, eledim direk, evde iki banyo var birini kapattım kedinin tuvaleti için kullanıyorum, kapalı tuvalet felan var, ama hala yatak odasında ayağımın altına kristal gelince pehh diyorum yani