Alt Komşu Sorunsalı

nidaxu

arkadaşlar biraz da dertleşmek için yazıyorum çünkü çok doluyum. 3 kedim var 2si kardeş diğerini sonradan sahiplendik 3ünü de çok seviyorum fakat alt komşu hergece hergece gürültü geliyo dedi ve biraz sorunlu insanlar "apartmanda kedi köpek mi beslenir" kafasındalar. o günden beri tabiri caizse kedilerimin yaptığı her hareket bana batmaya başladı evet ara sıra koşuşturma oluyo ama genelde uyuyolar geceleri bende kedlerimden birini mecburen sahiplendiricem çünkü ona hiç söz dinletemiyorum evin tek kedisi olduğu zaman onun da daha rahat huzurlu olacağını düşünüyorum. diğer ikisi zaten kardeş bebeklikten beri bendeler.
işin patlama noktası şuydu akşam 11de bardak kırıldı salonda aşağıdaki şahıs da güm güm sopayla vurdu ertesi gün bardak kırıldı dediğimizde bize inanmadılar. hergece mi bardak kırılıyo dediler neye uğradığımı şaşırdım. kedi bakcaksanız müstakil evde oturun falan dediler. bende aynısını onlara söyledim biz kiracız bizden sonra çocuklu biri geldiğinde o zaman anlarlar gürültünün ne olduğunu. biraz uzun oldu ama içimi dökmek istedim çok üzgünüm ki bende kimseyi rahatsız etmem istemem ama benimde üst katımda çocuk var sürekli koşma sesi geliyo bunu ona söyledğimizde sizin sorununuz diyolar. yöneticiye de şikayet etmişler bizi ama ondan ses yok söylemedi bize.
biraz uzun oldu sanırım ama içimi dökmek istedim

25 CEVAP

sarmanbirkedi

Bence ne olursa olsun vermemelisiniz. Zaten bugune kadar beraber yasadilar o pati atmalar falan hepsi oyun aslında. Yani ben baska insanlara asla guvenemezdim ve hayvana da yazık. Yani bir insan vermek istemese dünya da gelse vermez. Son karar sizin tabi başka bir şey demiyecem

psabrk

Kapınıza gelsin sizde şikayet edin gerekli cezayı o alır

Elifcanay

@nidaxu siz şikayet edin hatta arayın polisi sürekli kapıma geliyor zorbalık yapıyor diye:D merak etmeyin her türlü siz haklı çıkarsınız

Linsenpai

@ladyandcat yemekten sonra çok koşup oynayınca kusuyorlar bazen /: önce oyun sonra yemek yapınca daha çok mayışıyorlar ekldlf

LadyAndCat

Hahahaha hemen sonra DEĞİL:)
Yemekten 1 saat sonra meselâ.
Kusmasın çocuklar.
Nasıl başarılı oluyorsanız önemli değil. Enerjilerini atlamalarına yardımcı olursanız daha rahat uyuyorlar.

Bulutcemre

Ne yazık ki bu tip insanlardan çok var.Ama sırf böyle kötü insanlar için yavruyu evinden koparmayın.Gerekirse tartışın. Belki sinirinizi atar rahatlarsınız:)

iremceku

sizin üzerinizde hiçbri hakları yok ev sahibiniz de değiller sizi evden atamazlar istedikelri kadar şikayet etsinler üstlerine gidin sizene benim evimde yaşayanlardan diyin. onlar sizin evinizin bir ferdi. millet her gün bangır bangır müzik açıyor topukluyla yürüyor iki kedi koşturmasına delirmesinler. siz de pasif durmayın lütfen hatalı yanınız yok

nidaxu

teşekkür ederim kanun benden yana biliyorum apartmanda hayvan beslenemez diye bir madde yok fakat inanın psikolojik anlamda çok yıprandık ama olumlu tarafından bakmaya çalışıyorum işin çünkü sahiplendireceğim kedimiz en son sahiplendiğimiz kedi ve diğer kedilerimle anlaşamadılar sürekli bi patileşme var aralarında umarım onun için de daha iyi olur ama diğer iki kedimi mümkanatı yok veremem evet kanun da zaten benden yana yapabilcekleri hiçbişey yok ama psikolojimi mafettiler

nidaxu

bu eve de 7 ay önce taşındık emin olun şu durumda olmasaydı virüs vs taşınmayı düşünürdüm ama malesef mümkün görünmüyo yakın zamanda

yazan herkese de teşekkür ederim ben bu canı zaten yetişkinken sokaktan kurtardım evden atılmış bir kediydi ve 5 ay geçti alışamadı olay böyle olunca biz de onu sahiplendirelim dedik

nidaxu

ve emin olun bazen koşuşturduklarında patır patır sesler çıkıyo gece olunca da heryer sessiz zaten daha çok ses oluyo ben bundan şikayetçi zaten değilim ama aşağıdaki tip kavga çıkarıcak bi tip kapına gelirim vs diyen biri