Golden

blue_hpood

arkadaşlar, oturduğum apartmanın yanındaki müstakil binanın bahçesinde bir golden var, şimdi yavruları olacak yüksek ihtimalle. sahibini tanıyorum, satacağını söyledi. yavrular satın alınacak ve bir yaşına gelmeden sokağa salınacaklar, her golden gibi. acaba yapabileceğim bir şey var mı? bütün yavruları satın alma imkânım olsa inanın hepsini kurtarmak isterdim çünkü küçük çocuklu ailelere, bilirsiniz, heveslik satılacaklar:(

11 CEVAP

sarmanbirkedi

Az önce petlebiye baktım yavru goldenlardan onlaeca var. Ama parayla alınca havalı olunuyor (!)

blue_hpood

sarmanbirkedi bu insanlar hayvanlara bizim baktığımız gözle bakmadığı için, onları bir mal gibi gördüğü ve bağ kurmadıkları için, hayvan bakmayı sadece yemeğini suyunu vermek saydıkları için onlar için tabii ki para vermek de sorun değil.. sonrasında sokağa bırakmak da bu yüzden onlara kolay geliyor

Aysenmstura

Keşke her önüne gelen hayvan sahiplenmese sahiplendiren insanlarda biraz bilinçli olsa :( Facebook sahiplendirme sayfalarına bakıyorum hep kedi köpek isteyen profiller sahte fotoğrafsız veya küçük çocuğu olan kişiler. Şu hayvanların çocuk oyuncağı olmadığını anlasalar birde! Neymiş çocuğu çok istiyormuş.. Git çocuğuna oyuncak kedi köpek al. 2 gün sonra sokakta sonra hayvanlar. Bakması kolay zannediyor gerizekalı cahiller.

sarmanbirkedi

Barinaklar ve sokaklar golden dolu hangi mallar acaba hem para döküyor hem hayvan ticaretini devam ettiriyor acaba. Bu arada alan her ailenin kötü bakacağını bilemezsiniz bence hiç müdahele etmeyin

blue_hpood

sarmanbirkedi haklısınız bilemem.. sadece hayvan ticareti olduğu için çok üzülüyorum.. ki köpeğin kendi sahibi de ona iyi bakmıyor. sanırım her olayda olduğu gibi yapılacak bir şey yok. teşekkür ederim

psabrk

Hayvan satışının ticareti petshop'lar haricinde yasaklanmıştır yasa ile kanıtınız var ise şikayet edebilirsiniz.

psabrk

Tabi parayla aldım diyosun :d para verdim diyorsun havası ayrı onun :D

psabrk

Ozaman maalesef yapacak hiç bir şey yok :/

blue_hpood

psabrk kanıtlayamam ki.. nasıl kanıtlayayım, herif tanıdıklarına satacak:(

blue_hpood

psabrk sanırım öyle:(

blue_hpood

Aysenmstura aynen öyle ya.. o kadar sinirleniyorum ki bu konuyla ilgili.. ama elimden hiçbir şey gelmiyor.. tek umursadıkları para. yazdığınız şeyler için teşekkürler