Geçmeyen Yara Sorunumuz

Zeynepsusam

Merhaba. İnşallah sizin ve pauilerin sağlığı yerindedir. Susamın 20 gündür geçmeyen bir yarası var boynunda. Küçük olarak başlamıştı, büyüdü. Farkettikten 5 gün sonra vete gittik. Mantar değil dedi. Krem yaptı ve sprey verdi. Bir de elizabeth başlığı taktı. Başlık tam yaraya denk geliyordu ve Susam başlıkla çok sinirli oluyor, ayrıca yalamasını engellese bile kaşıyıp kanatmasını engellemiyordu. Başlığı çıkarıp elbise diktim Susama. Yarayı kapatacak şekilde penyeden. Kremi ve spreyi de günde iki kez kullandık.Geceleri ya da benim görmediğim zamanlarda penyenin üstünden kaşıyor, kanatıyordu. Şimdi de kaşımaması için pamuklu bezle sarıyorum orayı. Ancak yara iyileşmiyor bir türlü. Stres olmaya başladım. Ne yapabilirim?

2 CEVAP

hayvansever_

boyunluk canını acıtıyorsa bu daha iyi bir çözüm olmuş. Açık yara daha çabuk iyileşir belkide kapattığınızdan iyileşme süreci gecikmiş olabilir. Vetinizede telefon yoluyla sorun bu konuyu mutlaka.

Zeynepsusam

Bu arada susam 4,5 yaşında dişi ve kısır. Mamamız tavuklu değil ve yakın zamanda mama değiştirmedik.