Kısırlaştırılmış Kedi Maması Kullanmalı Miyim?

hazalaydin

Dün kedimi kisirlastirdik. Şuan 7 aylık. Veterinerinerime diğer kedimiz icin sorduğumuzda kisirlastirilmis kedi mamalari kilo alımını önlediği için onermedigini söyledi diğer kedimiz baya bi zayıf ondan diye düşündüm. Ama benim kedim 4.300 gr sisko olacak gibi :D Su an elimde 2 3 kilo var yavru mamasi. 1yasina kadar yavru kedi mamasi ile beslemeli miyim yoksa yetişkin mi almalıyım kisirlastirilmis mi?

7 CEVAP

LadyAndCat

Bence zayıf olan kedinize yavru mamasıyla devam edin. Yavru ve kısır mamayı karıştırabilirsiniz...
Diğer kedinize de kısır mamayla devam edin ki kilo almasın.

Kurter

Yüz de yüz kullanmalısınız diğer mamalar aşırı derece de sisiri hayvani hindili yada somunlu tercih edin

1 yaşına kadar yavru maması ile beslensin hangi mamayı kullanıyorsunuz?

hayvansever_

4.300 olan kediniz kısır kedi maması kullanması önemli. Yavru mamasıyla karıştıra bilirsiniz sorun olmaz. Zayıf olan kedinize de normal mama kullanmaya devam edin.

hazalaydin

Su an n&d kitten kullanıyorum. Zayıf yavrumuza aynı devam ediyoruz zaten şuan. Diğeri için kısırlaştırılmış kedi maması hemen almam mi gerekiyor ondan emin değilim sadece

hayvansever_

Alırsanız daha iyi olur. Elinizdeki kitten bitince geçebilirsiniz nd kısırlaştırılmış mamaya sıkıntı olmaz. Zaten nd nin en güzel özelliklerinden biri kitten mamada aşırı fazla kilo alımı yapacak yağ oranı bulunmuyor.

hazalaydin

tamamdır çok teşekkür ederim herkese nd kısırlaştırılmış alırım elimdeki bitince :)