Kedimin Göz Çevresinde Tüy Yok

Sevgi562

Merhaba. Kedim 2.5 aylik. 1 aylıkken mantar bulasmisti heryerine. Sukur neredeyse atlattik. dökulen tüyleri uzadi. Ama göz cevresi hep böyle tüysüz. Ara ara kizariklik oluyor. Mantar başlarken ilk başta göz çevresinden başlamisti

1 CEVAP

mert5

bunun en belirgin 2 sebebi var.
1:mantar.çok strese girdiğinde ve bir çok sebep.(mantar bulaşıcıdır sizede bulaşabilir. ve evde başka bir kedi varsa ondan uzak tutun)
2:yediği mama alerji yapmıştır. bu yaş maması da olabilir markayı değil içeriği değiştirmen ve beklemen yeterli olucaktır benim kedimdede oldu.
(mantar olma ihtimalinden dolayı bir veterinere götür mor ışıkla baksınlar.
(ve kedin biraz bakımsız kalmış çapakları falan onları alırsan kedin rahat eder.)