Yeni Kedi Kumu

Phoibos

Merhabalar bir süredir çeşitli avantajları sebebiyle Ever Clean kum kullanıyordum. Bir kum markasının hayvan deneyine pek başvuracağını düşünmediğimden hiç araştırmamıştım kum konusunda bunu. Ama bugün sitedeki paylaşımlar sayesinde bunu keşfettim. Ever Clean zaten fiyat olarak üst segment bir kumdu. O sebeple öncelikle kedimin sağlığı açısından olabildiğince az tozutan, olabildiğince güzel kokulu ve az dağılan bir kum önerisinde bulunursanız sevinirim.

33 CEVAP

jamesdeen

VanCat, Lindo Cat, Clear Cat, ProLine, Sanicat.
Proline ve Sanicat azcık daha pahalıdır diğerlerine göre ama fazla bir fark yok.
Hepsi de iyidir, tavsiye ederim.

onurtemiz

Bunun cevabı çok zor. Ever Clean'den sonra en iyi kum nesnel olarak yok. Öznel olarak herkesin ayrı bir cevabı var. Ama bir gerçek var ki eskiden Sanicat çok iyiydi şimdi ise aynı performansta değil. Migros'ta Akkum aldım eh işte mükemmel değil ama fena değildi. Bir de Mırmır e dene istersen o da Akkum dan iyi ama mükemmel değil. Birçok kum kullandık ama Ever Clean dışında etkilenmedim çok.

lwb

doğal kumlar kedinizin sağlığı açısından da daha iyi olacaktır
biz noble cat litter kullanıyoruz, çok memnunum.

lwb

kullandığınız bütün kumlar kedinizin solunumu açısından çok zararlıdır, pellet kuma geçmenizi öneririm

Gkocg

Lwb

Ben de natural bastet deniycem. Bigcat nasıl denediniz mi hiç?

poughkeepsie

Lindocat önermil arkadaşlar ama ben kullandım hiç memnun kalmadım. Baya kum koymama rağmen çişi tam topaklanmıyo dağılıyo ve içi hep ıslak kalıyo. Yani işeyip üstünü kapatmasına rağmen bi sonraki işemesinde diğer çişinin üstüne basıyo bazen patileri kirleniyo hep. Bunu bikaç kere yaşadık :(
Şimdi quik kullanıyorum koku bastırma ve topaklanma konusunda aşşırı memnunum, tozutması da lindoya göre çok daha az.
Pelete geçmek için araştırdım ben de ama kedilerin alışması çok zor oluyormuş ve de koku bastırması çok azmış diye okudum her yerde yine de tercih sizin tabii

ZehraBulutt

Kedimi yeni sahiplendiğimde lindocat kullanmıştım, ben de hiç memnun kalmadım, çamurlaşıyordu. Ama herkes önerince dedim ki bende sorun var herhalde, neyse ki benim gibi düşünen biri daha varmış :)

lwb

kediden kediye alışması süreci değişir, ig adreslerinde yorumlar kısmından çeşitli yorum görürsünüz zaten kedim hiç yadırgamadı ya da aşamalı geçtik diye, pelet kum en iyisidir, en yakın kendi kedimden ve deneyimimden söyleyebilirim.

onurtemiz

Phoibos gördün mü herkes başka bir şey diyor :-) Bu konuda ne yazık ki net bir durum yok. Sırayla her şeyi dene derim baktın genel olarak bir kumdan memnun kaldın devam et. Quik ilk alışımda efsaneydi ama ikinci paketi aldım baya kötüydü. İşte bu yüzden net doğru yok kum konusunda. Ever Clean 1. sırada en iyisi ama fiyatlar çok saçma şekilde yüksek.

bbeyzvv

Lindo cat

bbeyzvv

pelet kum sağlıklı ama çok sıkıntılı topaklanma yok bir şey yok alacaktım vazgeçtim

lwb

aldığınız markanın kalitesine göre değişir, quik gibi ucuz pelletler de var ama onlar çamur kıvamı oluyor.
ben 2 paket aldım sanırım 70 tl verdim, hem uzun süreli kullanım hem de sağlıklı ve topaklanması vs çok iyi

lwb

ben kesinlikle ya dediğim markayı ya da natural bastet öneririm

lwb

sizinki ayrı, haklısınız

Ertasfunda

Sanicat de çok güzel bir kum,topaklanması ve kokuyu bastirmasi 10 numAradir, fiyati bana göre 1 tik pahalı, o yuzden proline a geçtim kampanyadayken kokulu kumlarını 20 kgsunu 40 tlye alıyorum,gayet güzel topaklaniyo, kokusundan da cok memnunum,tavsiye ederm