Kedilerim

Kurter

Kedilerim 1 ay 5 gün oldu doğalı sahiolendiricem en uygun zamanı bekledim.annelerini emdikleri için bilirsiniz anne sütü gelişimleri için çok önemli sütten kesilmesini bekledim.ama çok erken oldu yemek yemeğe başladılar kuru mama yiyolar benim düşüncem tam 2 ayın yani kedilerimin 2 ayı doldurup oyle vermekti ama bu kisa zamanda yedikleri için sahiplendirmenin ne zaman i doğru olur hem yiyolar hem emiyorlar annelerini nisanın 5 inde 10 unda falan versem uygun olur mu sizce tavuk verdim yiyolar pilav verdim yiyolar ulen ramazan olmasa 70 lik rakı koyup iccekler ceviz bile yiyolar be yaw

5 CEVAP

ZehraBulutt

Annelerinden şu an kedi nasıl olunur onu öğreniyorlar aslında. Mesela tuvaletini kapatmayı, kendini temizlemeyi, kardeşleriyle oynayarak iletişim kurmayı. Anne ve kardeşlerinden erken ayrılan kedilerde davranış problemi olabiliyor mesela oynarken ısırma kuvvetini ayarlayamayıp fazla ısırmak gibi, ya da tuvalet problemleri gibi, en önemlisi de anne sütünü az alırsa bağışıklığı güçsüz olur, o yüzden en az iki ay anne sütü almalılar. Aslında en güzeli 3 ay durmaları anneleriyle. En erken olarak 2 aylıkken vermeye başlayıp birer hafta arayla verebilirsiniz yavruları, hepsi birden giderse annede süt birikir hastalanır.

Kurter

Çok saolun teşekürler zaten tuvalet eğitimleri tamam hallettim.öğrendiler 2 ay i dolsun oyle vereyim ozaman tekrardan teşekürler diğerleri tam yaptı 1 tanesi kum yiye yiye öğrendi

ZehraBulutt

Rica ederim.

ZehraBulutt

En az iki aylık olsunlar, 1. aydan itibaren hem mama yiyip hem emiyorlar zaten.

Kurter

1 kediyi 2 ay dolmadan versem ne gibi durumlarla karşılaşır alan kişi kedi de bir problem.olur mu peki