Kedim Yatağıma Çiş Yapıyor.

Acikgzz

1 yaşında tekir cinsi dişi kedim var. Son 2 gündür toplam 2 defa (benim bildiğim) Battaniyemin üzerine çiş'ini yaptı. Kızgınlıkta olduğu için aklıma ilk koku bırakması geldi. Ama Bildiğimiz eşeleme hareketini yaparak yatağıma çişini yapıyor. Kızgınlıkta olduğu için normal mi? çünkü daha önce de kızgınlık geçirdi ve hiç böyle bir şeye rastlamamıştım. bu gün kumuna da çişini + kakasını yaptı. Dün yatağıma yapınca bu gün de normal şekilde kum kabına yapınca tek seferlik birşeydir diyip önemsememiştim ama az ben yatakta uzanırken battaniyeye eşeleme hareketi yapıp çişini yaptı.

Sİzce nedeni nedir? Ne önerirsiniz ne yapmam gerekiyor

14 CEVAP

psabrk

Battaniyeyi yıkayın ve o çiş kokusu almasın tekrardan gelir yine oraya yapar.
Kızgınlıktanda olabilir çeşitli nedenleri var bunun ve evet koku bile bıraksalar gene üzerini kapatıyor gibi davranıyorlar.
Battaniyeyi yıkayınca bir daha tekrarlayacağını sanmıyorum.

bbeyzvv

kısırlaştırın erkek kediler gelsin diye koku bırakıyor yüksek ihtimalle

Pinarac

Aynı durumu bende yaşıyorum kısırlaştırın, bende Pazartesi kısırlaştırcağım

Linsenpai

Kısırlaştırın

Acikgzz

İlk yaptığı battaniye ile 2. Yaptığı battaniye farklıydı zaten. Kokuyla alakalı olduğunu sanmıyorum

Acikgzz

Birçok veteriner hekime sordum ve ortalama cevapları;

Kediler kızgınlık döneminde davranış bozukluğu göstermeleri oldukça yaygındır. Eğer kediniz kızgınlık döneminde ise ve ondan hiç beklemediğiniz bir davranışı sergiliyorsa kızgınlığın verdiği stresten kaynaklıdır. Tek çözüm kısırlaştırmak. Virüs biter bitmez ilk işim veterinere gidip kedimi kısırlaştırmak olacak

Gkocg

Bizim dişi kedimiz de kızgınlıkta aynısını yaptı. Kısırlaştırın en kısa sürede, kesin çözüm

LadyAndCat

Mustafa Bey,
Virüsün bitmesini neden bekliyorsunuz?? Maddi olaraksa anlarım ama maddi olarak değilse hiç beklemeyin çünkü virüs ile veterinerlerin ve evcil hayvanınızın arasında hiçbir ilgi-alaka yok. Hayvanınız da veteriner klinikleri de güvenli yerler.
Virüs insanlardan insanlara veyahutta insanlardan nadiren de olsa hayvanlara geçiyor. Taşıyıcı ve bulaştırıcı biziz , hayvancıklar DEĞİL

Suraemir

Dişi kedi koku bırakmaz diye biliyorum size kızmış falan olabilir mi sirkeyle temizleyin önce orayı biraz dursun sonra yıkayın kalmıyor kokusu

Crnrts

Kediler iki şekilde çiş yapar. Eğer oturur pozisyonda yapıyorsa böbrek rahatsızlığı olabilirmiş. Ama püskürtme dediğimiz yani kuyruğunu havaya dikip kuyruğu titreyerek yapıyorsa bunu koku bırakmak için yapıyordur. Takip edin yaptığı anı yakalayın. Eğer püskürtme yapıyorsa kısırlaştırmak en iyisi.

Carathras

Kısırlaştırmaktan başka çare yok

Acikgzz

Ece hanım,
Ben bir öğrenciyim. Büyük şehirde yaşıyorum ve yaşım 21'den küçük. Sokağa çıkamama yasağım var. + Ne metrolara ne de otobüslere bine biliyorum.

Pinarac

@Acikgzz sokağa çıkma yasağı ile veterinerin hiç bir ilgisi yok bir can söz konusu, nasıl hastahaneye gitmeniz normal ise rahatsızlandığında yasak olsa Bile klinik içinde öyle. Çevrenizde biri yok mu rica etseniz araç falan

Pinarac

Kedimi bir hafta oldu kısırlaştıralı idrar yapması yavaş yavaş bitti 3 gün oldu biteli ve herşey çok güzel benim de sürekli yatağıma çantamın içine falan yapıyordu. O yüzden sonu yok eninde sonunda kısırlaştıracaksınız şuan sadece size zorluk olur tercih sizin.