Kedim İnanılmaz Saldırganlaştı

Crnrts

Merhaba 2 yaşında bir kedim ve 1er yaşında iki kedim var. Büyük olan bebekliğinden beri çok agresifti devamlı durduk yere bize saldırırdı. Evdeki iki minikle çok muhattap olmazdı. Evdeki aşırı enerji patlamaları ve saldırganlığı geçsin diye kısırlaştırdık. Ama herkese kan kusturmaya devam ediyor, diğer kedilere de çok saldırıyor. Onları başka odaya kapatmak zorunda kaldım. Dün ben odaya girerken birden o da girdi iki kedimide öldürürcesine dövdü elinden çok zor aldım. Hayvanlar parça pinçik oldu. Bu arada en çok ilgiyi o görüyor kıskançlık olması İmkansız. Evin heryerinde gezen o sürekli yanımda olan o. Lütfen bi yol gösterin

42 CEVAP

Anonymus552223

Bazi kediler dayanamiyor baskalarinin varligina, huy hormon vs. Daha baskinsa oldurur bile zavallilari

Anonymus552223

Bahceniz varsa bahcede bakmaya devam edin saldirgan olani. Kosar enerjisini atar, alanini daha rahat ve genis belirler. Digerleri de rahatlasin evde.

Anonymus552223

Tahammul etmeyi zamanla ogrenebilir belki ama suan sizi hayir demenizi dinleyecegini pek sanmam. Bu surecte yardimci olup sureci daha kolaylastirmak icin, sakinlestirici varsa oneririm ama kendim kullanmdim burdan duydum o tarz seyleri.

Crnrts

Müzik dinletmeyi deneyeceğim tavsiyeniz için teşekkürler :)

Anonymus552223

Alisana kadar. Er ya da gec tahammul etmeyi ogrenir diye dusunuyorum

Crnrts

@epiglottis Teşekkürler öneriniz için sakinleştiriciyi vet.ime sorup deneyeceğim :)

Crnrts

Evet evin reisi kendisi ???? insan olsa tam bir kendini beğenmiş ukala biri olurdu ????

Crnrts

Evde bir de dogo cins köpeğimiz var . Ona bile tokat atıyor bazen yürek yemişcesine :))) allahtan kızım çok akıllı da bişey yapmıyor yoksa bi lokmada yer :D yinede tek başlarına bırakmıyoruz tabi nolur nolmaz :)

Crnrts

Kısırlaştırdık ama hala aynı. Sürekli ısırıyor

Phoibos

Bu soruyu ilgiyle takip edeceğim merak ediyorum neler gelecek benzer bir durum bizde de var çünkü.

dilaraxx

Diğer iki kedi ne zamandan beri var?

Sonraki iki kedi daha sonradan geldiyse ustunluk icin yapiyordur eve ilk gelen kedi diger kedilerden ustundur gibi bisey var onlarda bu yuzden kiskanclik olabilir belki ne kadar sevgi gorsede

Crnrts

Diğer 2si 6-7 aydır var. Önce bahçede bakıyorduk taşınınca yanımıza aldık ve uzun zamandır bizimle önceden böyle sorun yoktu son zamanlar da olmaya başladı

LadyAndCat

Birden bire eve iki yeni tip gelmiş sizin çocuğun tepkisi onlara olabilir. Lütfen biraz kedi psikolojisini araştırın. Onları kapalı ve ayrı yerlerde tutmanız her şeyi daha da zorlaştırır. Bugüne dek evde tekti çocuk artık işler değişti. Ama siz ne kadar normal davranırsanız her şey de normal olur. Tüm gün camdan dışarı baksın ona özel yerler yapın yüksekte ve cam kenarlarında. İyi gelir....

dilaraxx

Bayadır birliktelermiş zaten.
Ece hanımın dediği gibi siz biraz geç olmuş ama ona yapmaması gereken şeyleri öğretin.Saldırmamayı öğrensin ve emin olana kadar öğrendiğinden eğitmeye devam edin.