Yavru Kedimdeki Pireler Bitmiyor! Yardım Lütfen

Herasmom

Merhabalar, 2buçuk aylık bir yavru kedim var. Sahipleneli 15 gün oldu. Birkaç gün sonra pireli olduğunu farkettik ve hemen veterinere koştuk. Broadline damla yaptı. Biz de eşimle kediyi hep taradık canlıları bile yakalayıp yakalayıp öldürdük. Aradan 4 gün geçti hala üstünde canlı olduğunu gördük ve dayanamayıp yıkadık. Bir sürü pislik düştü üstünden. Sadece biz 50-55 pire temizledik üstünden. Kedi rahatladı herhalde derken, bugün kucağımda uyurken yine kafasında yürüyen bir tane gördüm, elim ayağım boşaldı çok huylanıyorum çünkü. Veteriner eğer geçmezse 1 hafta sonra tekrar gelin, pire tozu uygulayalım demişti ama bu illet hiç geçmeyecek gibi. Nasıl kurtulurum bu durumdan?

9 CEVAP

nidaxu

broadline damla çok güçlüdür aslında yumurtaları dahi öldürüyor çok şaşırdım geçmemesine sanırım döngü kırılmamış. yine veterinere gidip aynı damladan uygulatmanız en iyisi

bademthecatt

İlk uygulamadan sonra geçmezse 1 hafta veya 15 gün sonra tekrarlanabiliyor diye biliyorum ayrıca sık dişli bir tarakla tararsanız tarağa gelirler veya pire tarakları var onlarla tarayın sirkeyi suyla seyreltip tüylerine uygulayabilirsiniz pirelerin uzaklaşmasını sağlar kedinizin yattığı yerleri ve evinizi pirelerden kurtulana kadar düzenli temizleyip sirkeli suyla silebilirsiniz

Herasmom

Pire tarağıyla da bayağa yakaladık önceden ama bugün yakalayamadım mesela.
Her şeyi makinede yüksek sıcaklıklarda yıkadım, halıları kaldırdım, temizlemeye vereceğim. Umarım kurtuluruz. Ama yumurta üstende illa ki vardır, tekrar çıkarlar diye de korkuyorum

bademthecatt

Hergün tarayın kontrol edin sirkeli su sıkabilirsiniz 1 hafta sonra tekrar etkili bir dış parazit damlasıyla kurtulursunuz diye düşünüyorum evdede kalmazsa

Anonymus552223

Evde halida falan yumurtadan cikmazlar endiselenmeyin. Nerden sahiplenmistiniz niye bu kadar cok pire var ki sokak kedilerinde bile bu kadar olmuyo

Herasmom

Ama daha yapılalı 1 hafta oldu damla. Tekrar yapılması için en az 1 ay geçmeli diye biliyordum.
Veteriner bile geçmezse 1 hafta sonra gel pire tozu dökelim demişti.

Anonymus552223

Evet o kadar sık danla yapilmaz

bademthecatt

Bizde pire sorunu yaşadık hekim geçmezse 15 gün sonra yapabiliriz tekrar demişti yapılabilir bence pire tozunu hiç duymadım bilmiyorum

nidaxu

benim bir kedimde öyleydi hatta kısırlaştırılınca dış paraziti yapılmıştı ama geçmemişti yaklaşık 10 gün sonra iç paraziti geçmediği için tekrar veterinere götürürken üzerinde pire gördüm ve broadline damlasını yaptırdım bir daha da görmedim tabi temizlik önemli yapıyosunuzdur zaten. damladan sonra 24 saat içinde hepsi ölüyor