Kedim Ve Yemekleri

patiii122

Kedim kabak çekirdeği ve cips görünce çıldırıyor odadan çıkarıyorum küsüyor saatlerce bağırarak miyavlıyor kabak çekirdeği ishal yapıyor bi kere verdim cips hiç vermedim ama başından alamıyorum resmen napıcam ben buna ya

11 CEVAP

dilaraxx

Zaten boğazına takılma tehlikesi var vermeyin bence de sadece kabak çekirdeğini toz haline getirip verebilirsiniz.Cipsi kesinlikle vermeyin baharatlı şeyler zarar verir

dilaraxx

Maması hariç herşeyi yemeye çalışıyorsa eğitin katı bir ses tonuyla hayır deyin öğrensin yememesi gerektiğini.

Suraemir

Bizimkide gelir biz bişeyler yerken hayır derim yaklaştırmam biraz iteklerim öyle salça olmaz ama yiyecek birşey aldık mı poşet sesini duydumu ne yiyoruz diye bakıyor koklatıyorum sen yiyemezsin bak diye sevmediği şey olunca gidiyor zaten öğretmeniz lazım hayır diye yüksek sesle söyleyip

patiii122

Ya çekirdek ishal yapıyor kumundan çıkamıyor sonra ???????? süte de koşuyo etli yemeklere tavuğa maması hariç her şeyi yemeye çalışıyo bu ????????

Bulutcemre

Yemeyi çok sevdiği şeyleri yerken yanınıza geldiği zaman mamasından verseniz?

dilaraxx

@Bulutcemre
O davranışın ödülü olarak algılayabilir ve daha çok yapar bence

Sudeckmkc

Kraker cips ekmek çekirdek ve kabuğu ne yersek yemek istiyor ya. Odadan çıkarıyoruz yemek yerken ya da itekliyoruz yanımızdan (10defa en az) en sonunda pes ediyor

patiii122

Bende sert yapıyoruz gidip küsüyo gece yatmıyo miyavlıyo sürekli ama kibarca söylediğimde küsmüyo narin mi ne :D

Anonymus552223

Cips falan degil de, haslanmis tavuk, yogurt gibi seyler verin degisiklik istiyordur belki

Busemischa

Bence mamasını degıstırın ve haftada 1-2kez yaş mama ile kuru mamayı karıstırarak verırsenız belkı mamayı sevmeye baslar

Bulutcemre

@dilaraxx Yemesini istemediğiniz şeyleri yerken gelince onun yerine mama yesin illaki yemek istiyorsa demek istedim. Ama sanırım yanlış anlayabilir kedi bunu.Bilmiyorum.Bizim oğlan ne yersek gelir bakar koklar isterse yer istemezse yemez. Yiyebileceklerine izin veriyorum yememesi gerekenleri de yalıyor falan bırakıyor sonra.Tabi onun için çok zararlı olacak (üzüm vs.)besinleri ortalarda yokken hemen tüketiyoruz