Kedim Dışarı Çıkmak İçin Kapıda Miyavliyor

Senabalar

Merhaba kedim surekli disariyi izleyen bir kedi ama hic sesi çıkmazdı. Bende 2 gun tasma takip dışarı çıkardım. Üzülüp. Keşke diyorum çıkarmasaydim 3 gundur hergün kapida miyavliyor. Tekrardan cikarmiyorum alissin istemiyorum. Unutmasi icin napabilirim bu boyle mi devam edecek. Yardım ederseniz sevinirim

26 CEVAP

gizemaslan

her kapıya yönelip miyavladığı an ilgilisini bir oyuncakla veya oyunla dağıtabilirsiniz enerjisini de atmış olur, kediden kediye değişir sanırım ne kadar sürede unutacağı

suleren

Ben de apartmana çıkartıyordum, iyice de alışmıştı. Sürekli çıkmak için miyavlıyordu @gizemaslan'nın dediği gibi oynatarak dikkatini dağıttım unuttu gibi biraz daha. Miyavlamalar azaldı. Ama ne zaman kapı çalsa pırrr kaçıyor, yakalıyoruz biz de:)

Senabalar

Ama cikarirsam daha cok alisacak ben yarin oburgun ben calismaya basladigimda bunalima girer kacar diye korkuyorum

blue_hpood

kaçmasına imkân vermezseniz kaçmaz.. bir düzene sokarsanız çok problem olmayacaktır. örneğin her pazar çıkarırsanız bence sorun olmaz:)

Esraesngl

Bende tasma alfim haftada 1 bahçeye cikariz diye henüz kullanmadim ama beni suan tedirgin etti tecrübeniz. :/

Kediduman

Kedim her sesten korktu ve o günden sonra daha da ürkek oldu ev içinde şuan da sizin de dediginiz gibi sürekli dışarıya çıkmak istediğinde kapıda miyavlıyor. Dışarıya çıkardığımızda yerdeki çimleri yiyor hemen. Site içerisinde küçük bir bahçemiz var ama yan taraf hemen ana yol araba seslerinden de korkuyor zaten hala. Her gün kapıda miyavlıyor şuan kapıyı da açtığımda apartmana kaçıyor taşması var her zaman zaten daha küçük olduğu için de kısır değil o yüzden kaçma isteği de olduğunu düşünmüyorum tamamen dışarıya çıkma isteği yani. Bunu göz önünde bulundurarak karar verin bence

Senabalar

Kediduman ayni bizimde oyle bahcede durdugumuz 10 dk ama surekli istiyor simdi kapiyi acinca apartmana kosuyor en uste kadar cikiyorum yakalamak için. Evet kacmaz ama kediler merakli hayvanlar kopek giboi degilki o yuzden tereddutteyim bende

Kediduman

Tabi ki de bahçeye çıkmak iyi geliyor orası tartışılmaz ama biraz da riskli dediğim gibi alışınca sürekli çıkmak istiyor. 4 5 gün önce bahçede gezdirirken patisini arı soktu mesela çok dikkatli olmam rağmen allahtan ağzına almadan önce patisini soktu da ciddi birşey olmadı. Hemen veterinerimize sordum durumunu gözlemle ve beklenmedik birşey olduğunda hemen vakit kaybetmeden gel dedi bazı kedilerin alerjisi olabiliyormuş. 1 gün içerisinde geçti allahtan. Yani ben alıştırdığıma biraz pişmanım. Bu her kediye göre de değişebilir tabi düşüncelerinize saygı duyuyorum

poughkeepsie

2 kere çıkarmakla bu kadar ağlıyosa hiç bulaşmayın derim ben riske atmaya gerek yok sürekli isticek çünkü kedi bu hayır çıkmicaz artık da diyemezsin anlamıyo ki istiyo :(

Erica

Benim kedimde full evdeydi 2 sene. Sonra bahçeye yakın bi eve taşındım. Burada sokaklara öyle alıştı ki pencereleri kendisi açıp açıp çıkmaya başladı. Sonucu söyleyim. 2 gündür kayıp! Pişman oldum. Arıyorum mahallelerde sokaklarda gelsin diye bekliyorum.

Erica

Güncelleme: kedim bu sabah eve geldi :)) muhtemelen birisi evine almış temiz nevresim kokusu sinmiş tüylerine. Karnı tok patileri tertemizdi. Ah bir dilin olsa da anlatsan dedim.:) böyle aksiyonlar oluyor fazla özgür bırakınca. Sevgiler...

Senabalar

Kedim kısır bu arada

Anonymus552223

Çok araba insan yoksa çıkarin, size de gezinyi olur

blue_hpood

eğer dışarıdan korkmadıysa çıkarın bence

Senabalar

Tabiki izin vermem