Kedim Doğurdu

Sprachlos

Ya kedim hamileydi 9 tane doğurdu 3 gün oldu hepsi yaşıyor ancak bu sabah bir yavru ölüyor gibiydi solunumu yoktu biraz suni tenefüs ile döndürdük miyavlıyordu sesi çıkmıyordu o düzeldi bu neden olabilir?
Bir de bir kaç yavrusunu kumuna götürüyor acaba öleceklerini anladığı için mi yapıyor bunu bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

33 CEVAP

Anonymus552223

Anneligi tam tatmiş:)

Anonymus552223

Yok artik nasil olabilir boyle bisey. Ilk dogumda az olur diyorlar.. çis yaptirma olayini da muhakkak yapin

bbeyzvv

süt tozu alıp bazılarına siz bakın

minky

3 günlük kedi tuvaletini kendi yapamaz ve dolayısıyla kuma hiç yapamaz.kittenlady.org sitesinden yavru kedi bakımına bakın.Ayrıca 9 tavrıyla kendi baş edemez zorlnır

Zeke

Kesinlikle süt anne bulun derim. Hatta 2 tane bulursanız üçer üçer bakarlar çok daha kolay olur onlara da.
Kuma götürmesi çok ilginç, hasta olduğunu anladıkları yavrularını ayırıyorlar ötekilerden veya yiyorlar:((((
Çok aşırı acil olarak en azından 1 tane süt anne bulmanızı tavsiye ediyorum

Sprachlos

Ek gıda mamaları aldık yenidoğanlar için onu uyguluyoruz ve ilk doğumu(((

Anonymus552223

Sut anne diyorsunuz da, 1 2 bebegi olan sutanne olabilir ancak. Doger turlubkendikilere ancak yeter

Sprachlos

Süt tozu paketinde yazan ölçüye göre ayarladığımızda yavrular kabız olmuştu şimdi suyunu daha bol koyuyoruz daha sık yapacağız ve hayvanlar açlıktan bitkin haldeler heralde kumdaki yavruları alıp beslediğimizde şuan hepsi hareketleri çok büyük ihtimal bakamayacağını anladığı için böyle bir hareket yaptı

Zeke

Süt anneyi çocuklarını kaybetmiş anne düşünerek söyledim ben direkt.
Veya epiglottis'in dediği gibi yavru sayısı az olan anneler olabilir.

İnşallah bulabilirsiniz çünkü 9 tane bebeğe bakarken anne kedi çok fazla yıpranır....

İlk birkaç gün uykusuzluk açlık yorgunluk hat safhada oluyor. Sizde bu durum 2 belki 3 katına çıkar.
Çevrenize sorun lütfen.
O süre zarfında da arkadaşların dediği gibi süt tozu ile besleyin bebekleri sırayla.
Yanlarına ek olarak sıcak su torbası da koyun bir şeye sarıp.

En önemlisi de tüm bu süreçte anne kediyi aşırı iyi beslemeniz gerekiyor. Özellikle bu kısma çok dikkat edin...

Anonymus552223

Kedi suttozu alin acil. Ek gida gibi verirsiniz. Bi de yavrularin popolarina gunde 2 3 kere pamukla masaj yapin çislerini yapana kadar. Annesi hepsine yetisemez. İlk dogumu degil di mi?

Süt anne bulun bnece 1 tane cunku 9 yavruya birden zor bakar. İlan verip arayabilirsiniz kendiniz kedi sutu alip bir kismini duzenli besleyin kalanlari anneye verin o beslesin. Kedinizi de 3-4 ay sonra ksiirlastirin mutlaka.

minky

Bizim sokak kedisi ilk doğumda 5 tane dogurdu 4 ü öldü bakamadı.2.de 3 tane dogurdu.Kısırlaştıracagız yakalayabilirsek

Linsenpai

Bebekler sütten kesilince anneyi kısırlaştırın lütfen

Sprachlos

Kesinlikle kısırlaştırıcaz anneliği tatsın istedik.
Bu arada bir memede şişlik var oradan süt gelmiyor

Süt tozunu dönüşümlü verin derim yavrulara. Hepsi anne sütünü alsın belli bir miktar