Yavru Kedilerim Kum Yiyor

Tikos

Arkadaslar merhaba. 30 günlük yavru kedilerim yeni yeni sosyallesmeye basladi ben de annesi tuvaletini gostersin ogrensinler diye tuvalet kabini odalarina goturdum. Fakat ne zaman kabin yakinlarina gitseler etrafa dokulen kumlari istahla yiyorlar. Zor tutuyorum. Ne yapmak gerekir bunun yenilmeyecek bisey oldugunu kendileri anlayabilirmi zamanla ?

6 CEVAP

Vitamin eksikliğinden kaynaklı olabilir bu durum

Tikos

Aslinda cok da tombullar hicbir sıkıntıları yok ama oyle bir huy edindiler ileride de gecmez diye korkuyorum ilk defa boyle bir seyle karsilastim.

Evde4canavar

Siz onlar için ayakkabı kutusunun kapağına kum koyun uyuduk ları yere keşfetmesini sağlayın üzerine koyun bir kere yapsınlar gerisi gelir ama emin olun yapacaklar tabi tadınada bakacaklar arada çünkü herşeyi merak edip öğrenmeye çalışıyorlar bırakın yesinler zaten onun yenilecek bişey olmadığını sadece tuvalet olduğunu anlayınca yemeyi bırakacaklar her şey normal anlayacağınız:)

Tikos

Aslinda ben de d vitamini falan vermek istiyordum ama daha cok kucukler diye cesaret edemedim

bbeyzvv

tam ben sormuştum şimdi gördümbu soruyu ben de aynı durumdayım

nsnci

Benim kedim 7 aylık kumu ara sıra avuçlayıp avuçlayıp yiyor beni gördüğü zaman hemen kaçıyor. :(