Yavru Bir Köpeğin Bakımı Nelerdir

cansevarat

yavru bir köpek aldığımızne ne gibi bakımları vardır ne yapmak gerekir ??

4 CEVAP

ugurhci34

evde bakılacaksa tuvalet eğitimi şart. aşıları ihmal edilmemelidir ve merdivenaltı mamalar kullanılmamalıdır bu köpeğinize ciddi zararlar verir. suyunu hergün değiştirmekte fayda var aklıma gelen bunlar daha fazla merak ettiğiniz şeyler varsa bana mesaj atabilirsiniz. Evlat sahiplenmek çok güzel bir duygu tavsiye ederim :)

Kuzucansu44

Öncelikle tuvalet eğitimi verilmelidir. Sonra eğer istenirse diğer eğitimler verilmelidir. İyi bir mama kullanmanız gerekir. Onun ihtiyacı olan vitaminleri almanız gerekir. Tuvalet eğitimini aldıktan sonra tuvaletini yapması için dışarı çıkarmanız gerekir. Dışarı çok sık çıktığı için ister istemez kirlenecektir. Onu yıkamanız gerekir, belirli aralıklarla. Ama 3-4 günde bir değil. 15-30 gün arası. Şahsen ben ayda bir yıkıyorum. Uzun tüylü bir köpekse tüylerini düzenli taramanız gerekir. Ama en önemlisi bolca sevgi vermeniz gerekir❤️❤️

shdaokr

merhaba,öncelikle annesinden ayrılmış ve size muhtaç bir bebek geldi demektir.iki saatte bir uyanıp karnını doyurmaya ağlamalarında pışpışlanmaya ihtiyacı var.hemen bir bebekler için alt açma bezi koyarak ve o her uyandığında bezin üstüne alarak tuvalet eğitimini çok kolayca öğrenecektir.günün belki 6 saati uyanık kalacak diğer saatler uyayacaktır.aktif bir sosyal hayatın varsa unutmalısın çünkü her anlamda dediğim gibi sana muhtaç:)aşılar çok önemli düzenli kontrol edilerek yapılmalı.tüm aşılar tamamlanıncaya kadar dışarı çıkamayacak sürekli sizin dibinizde olacak:)tabiki kaç aylık olduğuna bağlı ama dişler çıkana kadar süt tozu ve yaş mama daha sonra kuru mamaya geçiş yapılacak kuru mamaya geçmesi ile birlikte ödül olarak kullanıp oturmayı gelmeyi rahatça öğrenebilir :)45 günlüktü ben köpeğimi sahiplendiğimde evet çok çok büyük sorumluluk ama muazzam bir duygu :)

Shaco

tuvalet eğitimi iyi beslenme aşılar yatağı kendi benimseyeceği bir alanı olması gerekir evdeyse ve eşyaları enerji atabilmesi için günlük yürüyüş yada dışarı çıkmak başka köpeklerle sosyalleşmesi iyi olur bazı kurallar koymanız gerekir iyi davranışlar kötü davranışlar gibi isterseniz bir kaç numarada öğretebilirsiniz size kalmış hem kaliteli zaman geçirmiş olursunuz hemde enerjisini iyi atmış olur