Nd Kitten Tahılsız

Alaracatlover

Arkadaşlar, nd kitten tahılsız açık mama aldım ve ilk defa üatünde tuz gibi beyaz beyaz şeyler görüyorum bu normal mi? Birde içinde pirinç tanesi gibi beyaz bir şey gördüm ne olabilir (ararken kaybettim)

15 CEVAP

Alaracatlover

Hiç anlamadım.

ZehraBulutt

Nd tahılsız boğürtlenli (yaban mersinli sanırım) kullanıyorlarmış, hiç böyle bir şeyle karşılaşmamışlar :)

LadyAndCat

Alara,
İşte benim uzun zamandır anlatmaya çalıştığım bu!
Açık mamalara lütfen ama lütfen güvenmeyin. “Paketi gözümün önünde açıyor” veya “ORİJİNAL paketten veriyor” diyebilirsiniz anlıyorum ama ya paket orijinal değilse??? Ya mamanın sahtesini yapanlar çok iyi yapıyorlarsa???
Biz yemiyoruz sonuçta ve gerçek mi sahte mi anlamamıza imkân yok !
Deney yapmışsın ve çok iyi olmuş Alara ! Sahtesi o kadar iyi ki neredeyse anlayamıyordun bak !

Ali854

Bizde ne de tahılsız böğürtleni kullanıyoruz böyle bir şeyle karşılaşmadık

ZehraBulutt

Karıştırdıkça daha neler çıkacak acaba :)

Alaracatlover

Almaslarki mamagı yarıladık :şuanlık vericem meşbur yarın ilk işim paket mama almak olacak

Alaracatlover

Arkadaşlar aldığım paket mama ile açığı karşılaştırdım Ve açık olan biraz daha ağır kokup üstündeki beyazlar fazlaydı ve kedimde denemek istedi normal kasesine Nd orijinal paket ve bir kağıdın üstüne açık Nd mama döktüğümde kaptakini minumum düzeyde kağıttakini ise nerdeyse bitirdi . Yani piyasada lütfen ama lütfen açık mama almayın güvenmiyorsanız. (bunu dememin nedeni açığı büyük bir iştahla yedi ama paketekini çok sevmeyerek çakmaları iyi yapıyorlar

LadyAndCat

İnsanlar para uğruna neler yapmıyorlar ki??
Kedilerimize sahte mamanın tıpatıp aynısını yapıp onların sağlığıyla oynamak sizce bu insanların umrunda mı??
Hatta bir adım öteye de giderim. Ağzı açılmış paketinden verildiğini gördüğünüz köşedeki petshoptan güvenip aldığınız mamalar bunlar.
Mamanın sahtesi oluyorsa , paketinin de sahtesi olur ?!
Onu yapan bunu mu yapamayacak?
Neden “açık mama” alıyor insanlar anlamıyorum gerçekten anlamıyorum...
Daha mı UYGUN yani UCUZ?
3-5-10 kg’lık paketler zaten 1,5 kg paketlere göre fiyat olarak daha uygun oluyorlar.
İlle de en İYİ veya PAHALI mamayı almak zorunda değilsiniz. Kedinize Acaba , Instinct , Orijen mama alamamanız onu kötü beslediğiniz anlamına gelmez!
Önemli olan orijinal ürün alın ,
en az 30 yıllık ve tüm dünyada onaylanıp denetimlerden geçip karşınıza gelen mamalardan alın.
Orijinal paketli ürünler hem yurt içinde hem de yurt dışında denetimlerden geçiyorlar. Çeşitli gıda, tarım, standart ve kalite kontrollerinden geçiyorlar.
Bu sebeplerden bazı şeylerde ben yerli ürün almıyorum. Yerli peynir , süt , zeytin gibi gıdalar tüketiyorum ve ülkemin insanına katkı sağlamaktan da mutluyum ama kedime gelince işler değişiyor çünkü insanlar değişiyor.
Ben de yerli mama kullandım çocuklarıma onlar küçükken ve çok pişmanım. Maalesef güvenemiyorum bu konuda güvenemiyorum yerli mamalara.
Hangi biri ISO kalite belgeli ??
Hangi biri TSE belgeli ??
HİÇBİRİ.

Alaracatlover

Ladyandcat,
Aslında önceki mamalar paket mama ile aynıydı fakat bu mama koku, renk, gösterişi aynı fakat daha tuzlu ve daha koyu ve daha ağır kokuyordu. Bozuldu sanmıştım ama biraz dikkatli bakınca mama taneciğinin içinde ipimsi kahverengi bir şey gördüm dedim olabilir filan onu attım sonra dedim bence bu Nd olmama ihtimali aklıma geldi ve hemen petshoptan orijinalini alıdım çok değişiklik yoktu tuz çok çok azdı bir tek. Ama paketliyi koyunca zar zor yediğini gördüm.fakat şuanki açığı aşk ile yiyordu bende deney yapmaya karar verdim ve sonuç nd gibi olan nd değil! Güvendiğiniz bir yer olmadıkça açık almayınız o yüzden

Alaracatlover

Bozulmuş olabilir mi?

Alaracatlover

Şimdide mamanın içinde ip gibi bir şey buldum :(

ZehraBulutt

Sanmıyorum bozuk olduğunu o tanecikler her mamada var nerdeyse. Siz yine de açık mama almayın, paketli mamada bile hile dönerken açık mamaya hiç güven olmaz.

ZehraBulutt

Haydaa geri alırsa geri verin bari ya :)

Alaracatlover

Ama çok korkuyorum içindeki böçekse diye

Fatmaduven

Benimkinde de var orijinal paketini almıştım tuz gibi bişe ....