Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

kedi kaç doğurur

rubim
rubim

4968
  1. benim kedimin hamile olduğuna %95 eminim kızgınlığa girmedi ,memeleri büyüdü falan ama karnı büyümedi 1 veya 2 yavruya gebeyse hamilelik ne kadar sürer ?
  2. sokaktan yavru kedi kurtardık aşırı zayıftı hala zayıf yaramıyor galiba :) neyse bizim kedimiz başta tıslıyordu vuruyordu sürekli bir süre sonra emzirdiğini gördüm çok şaşırdım daha önceden böyle bir şey olmamıştı bizimki emziriyor temizliyor ben severken elimden alıyor :) evlat edinmiş işte hamilelik yüzünden galiba doğacak bebeklere bir zararı olur mu ?
NOT: bu arada ufaklığa yuva arıyorum ankara angora melezi uzun tüylü zaten foto attım :) çok akıllı ben genelde kafeste tutuyorum ve hiç bağırdığını duymadım sakin ve ilginç bir kedi aşılarını yaptırdım sağlıklı tamamen yeni yuvasına gitmek istiyor3 Cevap

Badems
Badems

12123


Kediler 1-2 tane yavru doğurmaz, 4-6 arasında yavru doğurur. Gebelikte 58-65 gün arasında sürer. Doğacak bebeklere zararı olacağını düşünmüyorum ama bilemeyiz tabi, doğduktan sonra anlaşılır kesin olarak. Kafeste tutmayın hayvanı, ayrı bir yerde tutun ona da yazık.


miss_fby
miss_fby

574


Kediler 1 tane de yavru doğurabilir, 8 tane de. Ortalama 4-5 tir. Kaç yavrusu olursa olsun 60-65 gün arası bir hamilelik süreci olur. Şu an hormonları değişiyor, kendisini anne olarak hissettiği için yanındaki yavruyla da ilgileniyor. Şimdilik bir sorun olmaz hem anne hem de yavru için. Ama doğum yaptığı zaman bu yavruyu uzaklaştırın bence, bebeklerin süt içmesine engel olmasın :) bu arada yavru kedi pek tatlıymış, umarım iyi bir ailesi olur..


rubim
rubim

4968


cevabınız çok yararlı oldu çok teşekkürler


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
893 Görüntüleme
3 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor