Kedi Tırnakları

patkam

Arkadaşlar aranızda kedi tırnaklarını kendiniz kesen varmı ? birde tırnaklar kesildikten sonra kaç gün sonra çıkar acaba bilgi verirmisiniz ?

8 CEVAP

tubanur

Kendiniz kesebilirsiniz ama lütfen dikkat edin bu konuda. Patisini kımıldatır kılcal damarların bulunduğu pembe kısmı keserseniz kanama durmaz. Dursa bile zor. Kedinizin ne kadar canı yanar anlatmak bile istemiyorum.

bu fotoğrafta ne anlatmak istediğim çok açık

Badems

Şöyle bir tırnak makası, hatta aynısı : Bağlantı (Link) açıklamasını girin
Başlarda bizde veterinere götürüyorduk ama götürene kadar bize işkence çektirdiği için evde kesmeye karar verdik. Veterineri iyice izledim sonra evde kesmeye başladım. Kucağıma oturtuyorum, patisinin üst kısmına bastırarak tırnaklarının çıkmasını sağlıyorum. Beyaz ve pembe kısım var görürsünüz hemen zaten, yukarıdaki fotoğrafta hatta çok net anlatılmış. Pembe kısıma yaklaşmayarak beyaz kısımdan kesiyorum. Bazen durmuyor hareketleniyor bu durumda da annem oyalamaya çalışıyor. Dikkatli olunduktan sonra çok pratikleşiyor yeter ki pembe kısma dikkat edin.

Badems

Ben kesiyorum. Ortalama 1.5 haftada tekrar kesilcek duruma geliyor

fatmatina

Bende cesaret edemediğim için veterinere götürüyordum ama kendim kesmek istiyorum.
@badems Peki hangi tırnak makasını kullanıyorsunuz?Ve nasıl bir taktikle kesiyorsunuz öğrenebilir miyim?

patkam

Teşekkür ederim yardımınız için :)

fatmatina

Çok teşekkürler deneyeceğim,bazı yerlerde uyurken kesmenin de sorunsuz olacağı yazıyordu son çare uyurken artık napalım.

Badems

Aniden sıçrarsa elinizden kayıp derin kesebilirsiniz ama, çok mantıklı gelmedi bana uyurken kesmek. Sakin olduğu bi an kapıp kesmeye başlayın :)

fatmatina

Aa evet onu düşünmemiştim haklısınız.