Pire İçin Sirke

Catlovely

Kedim dün doğum yaptı,kedilerde bugün pire var , 13 gün önce anneye pire tozu uygulandı. Bugün anneye sirkeye su karıştırarak uygulasam bir zararı olur mu anne ve yavrular için

12 CEVAP

NSukun

Bilmiyordum öyle bişey kusura bakmayın bir arkafasin iki haftalık bı kedide denemisti anında pirelerin gittiğini söylemişti bende ondan yola çıkarak söyledim eğer öyle bir durum varsa özür dilerim yanlış bilgi vermek istemezdim

burcuadali

merhabalar, benim de 1,5 aylık bir kedim var bi hafta önce aynı sorunu bizde yaşadık. sirke ne kadar faydalıdır bilemem, kesinlikle pire tozunu yavru kedilerde kullanmayın. veterinere götürün o gerekli olanı yapacaktır. veterinere gidemiyorsanız yavru kediler için ense damlaları var onlardan kullanabilirsiniz satın alıp.

NSukun

Limon suyu deneyin derim hem o kucucuk bebeklere kimyasal kullanmamış olursunuz anında dağıtıyor sürün balkon gibi açık bı alana bırakın yeter daha sonra nemli bezle limonun fazlasını alirsiniz

Anonymus552223

Limon suyu asla, kedilerde zehirleyici etkisi var

Cansumuezza

Veterinerin dediği spreyi alin sirke pek bir fayda vermiyor limonu denemeyin bile zaten

bademthecatt

Bir zararı olmaz sirke pireleri uzaklaştırıyor ama seyreltin mutlaka suyla

Catlovely

Anladım teşekkür ederim çok. İçim içimi yiyordu:(

Catlovely

Yarım litre suya bir tatlı kaşığı uygun mudur?

Catlovely

Bugün sirkeli suyla anneyi ve yataklarını sildim ,anne başta biraz rahatsız oldu sanki ama kokladı falan ,sonra normale döndü. Bugün bir veteriner ile daha görüştüm bir sprey önerdi yeni doğanda bile kullanıyormuş. Ben pek güvenli bulmadım bir hafta boyunca sirke deneyeceğim limon da deneyeceğim eğer işe yararsa kimyasal kullanmak istemiyorum. Çünkü kendi veterinerimiz sprey kullanırsam yavruya bişey olmayacağını fakat annenin yavruyu yaladıkça zehirlenme ihtimali olduğunu söyledi.

Catlovely

Öyle mii NSKUN diyince deneyeyim demiştim bende. Teşekkürler uyarınız için,o zaman sirkeye devam

Catlovely

Nsukun

Catlovely

Hiç önemli değil niyetiniz önemli, yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim