Boyun Tasması Hakkında

Phoibos

Merhabalar. Kedilerimi kısırlaştıracak dahi olsam her ihtimale karşı bir boyun tasması kullanmak istiyorum özellikle tekir için. Ancak bu onları rahatsız ve mutsuz ediyor mu emin olamıyorum.

14 CEVAP

bbeyzvv

kedinizin karalteriyle alakalı 3 durumu da yaşadım
erkek kedim taktığım andan itibaren kabullendi ve hiç sıkıntı çıkarmadı

  1. dişi kedim 1 gün rahatsız oldu sonra alıştı

  2. dişi kedim kesinlikle alışmadı hatta tasmayı dışarda çıkarıp geldi
    deneyin eğer 1 günden fazla rahatsız olursa çıkarın künye de alın numaranız olsun

Phoibos

Şimdi çip kullanımı gerçekten çok daha mantıklı diye düşünüyorum. Ancak bildiğim kadarıyla dışarıdan kedinin üzerinde çip olduğunu saptamak mümkün değil. Tekir kedim sokağa kaçtığında kimsenin bu kedinin bir sahibi olmalı diye veterinere götüreceğini sanmıyorum. Ancak gerçekten hayvanlarla içli dışlı olan biri belki bakınca bu evde bakılmış bir kedi diyebilir. Ama çiple ilgili bilmediğim bir detay varsa uyarın lütfen.

Kuzucansu44

Evet, bazı kediler severken bazıları sevmiyor. Yavruyken alıştırınca hemen kabulleniyorlar. Ben künyeli tasma da takıyorum, kaybolduğunda bulunması için kolaylık sağlıyor. Ama tasma takmayacaksanız, çip takabilirsiniz

Tasmadansa çip kullanmayı tercih ediyorum. Fakat çip kullanımını herkes bilmiyor malesef henüz, kaybolma durumunda tasma şu anlık daha etkili gibi.

Mkorcul

Bence takın alışsın eh yani severler zaten bence

hayvansever_

evet çip çok kullanışlı bir yöntem öneririm.

hayvansever_

boyun tasması kedinizi asla rahatsız etmeyen türden olmalı. Benim yavrum bebekken ona hiç bir tasma olmuyordu bizde cahilli yapıp oldu diye taktık. Bütün aksam çıkartmaya uğraşırken ağzını kanattı. O yüzden sakın ucu metal bir şey seçmeyin. Ve güvenlikli olmasına önem gösterin. Sonrasında taktığım tasmaları da hep başta istemedi zorla takınca kabullendi.

hayvansever_

oldu diye plastik tasma taktık*

Senabalar

Çekince rahatlikla çıkan tasmalar var ben onlari kullanıyorum. Herhangi bir bir yere takilma esnasında cekince cikiyorlarlar kediler icin daha guvenli olduğunu düşünüyorum

poughkeepsie

Ben taktım ilk 1 saat rahatsız oldu, sonra oyunla mamayla falan kandırdım. Tasma ile kavga etmesini engelledim sonra sorun çıkmadı. Alışıyorlar yani

hayvansever_

kirpiklihunicik evet aslında çip kullanımı daha çok tanıtılsa yayılsa çok çok daha faydalı bir ürün.

bbeyzvv

çip bence çok yararsız şu an çünkü bazı kediler kaçınca sokak kedisi gibi oluyor pislenip ben şahsen tasması olmayan hiçbir kediyi tutup da veterinere götürmem ki ev kedisi olup sokakta insanlardan kaçan çok kedi var

Kuzucansu44

Benim kedilerimde hem künyeli tasma var hemde çip. Köpeklerimde de aynı şekilde. İkisinden birini mutlaka takmanız gerektiğini düşünüyorum.

gizemaslan

ben bebekliğinde çok denedim özellikle ince tasmalardan almıştım zarar vermesin diye 3 aylıkken tasmasını koparttı hala ara ara deniyorum güzel gözükmesi için değil de künye takabilmek için kolay çıkanlardan denedim kopartmıyor çıkartmıyor ama sürekli kaşınıyor bende kıyamıyorum kedinin yapısına bağlı denemeden bilemezsiniz nasıl tepki vereceğini