Hangi Tasma?

Merhabalar
Büyük,orta ve küçük ırk köpeklerim var.
Boyun tasması mı yoksa bel tasması mı tercih etmeliyim?
Her ikisinide kullanıyorum ama sizce hangisi daha sağlıklı ve işimi kolaylaştırır?

3 CEVAP

Alaracatlover

Bel tasması her zaman daha iyidir

Kuzucansu44

Göğüs yani bel tasması kullanmanızı öneririm. Bende köpeklerime göğüs tasması kullanıyorum. Bence daha kullanışlı ve köpeğin canını yakmıyor. Boyun tasması boğazından çekiyor ama göğüs tasması gövdesinden

Esma12345678

köpeğiniz küçükken göğüs tasmasını kullanın ancak boynuna tasmayı takınki yabancılamasın büyüyünce boyuna geçin derim ben çünkü büyüyünce tasmayı çekiştirecektir göğüs tasması sizi biraz zorlaya bilir