Corona Virusu Ve Sokak Hayvanlarinin Beslenememesi

20 yaş altındakiler de acaba sokak hayvanlarini beslemeye cikabiliyor mu? Cok işlek degil gidecegim yer ama bizim sokakta kedi yok sadece 2 sokak ilerideler 20 yas altindayim bir sorun olurmu sizce yada ben sadece kendi apartmanimizin onune falan mi birakayim

10 CEVAP

Kendi apartmanına bırak derim, ceza riskine girme ne olacağı belli olmaz. Birkaç gün sonra gelmeye başlarlar burda yemek varmış diye :D

hayvansever_

ben öyle yapıyorum apartmanımızın arkasında kendimize ait bir alan var bahçe tarzı orada besliyorum kedileri. Bence hiç dışarı çıkmayın ne kendinizi ne başkalarını riske atın. Yasak olmasa bile 20 yaş altı 65 yaş üstü dışarıda düzenli işleri olmayan insanlar zaten hep evde kalmalı bunun bilincinde olmalı.

Anonymus552223

Kedi gormeden bahceye mama dokerseniz kargalar kedilerden önce yiyor bu arada.

Anonymus552223

Cok mu genc gosteriyorsunuz? Ama dedigim gibi kesinlikle kedi gormeden rasgele mama dokmeyin, bu kargalar cok uyanik beni taniyorlar mesela mahallede. Ha onlarda canli ama yiyebilecekleri baska seyler var agaclarda:) bugday falan dokunce de yemiyolar bi de kedi mamasini cok seviyolar

Aynen :)) tamam ozaman bahcenin etrafina birakayim gelirler herhalde

Anonymus552223

Bence çıkın, acik havada cirus kapmazsiniz.. her zaman beslediginiz ve size muhtac hayvanlarsa yemek bulamazlar

Evet bir de o var. Zaten kendim virus kapacagimdan degil polis falan varsa diye sordum 20 yas altindayim. Hep besledigim kediler degiller ama elimden geldigince besliyordum sık sık. Birazdan inicem kedi arayacagim zaten bulurum insallah nerdeler hic bilmiyorum :))

Patiseverrr

Benim de her gün beslediğim yaklaşık 1 km uzaklıkta kediler var ama çıkmaya cesaret edemiyorum ne yazık ki. Bu sabah 4 günden sonra ilk kez çıkabildim çoğu kedi gelmedi

Anonymus552223

Ya bütün dedeler sokakta size kimse bisey demez.. kedi kopek beslemek serbest

Linsenpai

Ben sessiz sakin trafikten uzak bi yerde oturduğum için kendi sokağımdaki heryere bırakıyorum sorun çıkmıyor ama siz kalabalık ve işlek bi yerde yaşıyorsanız sadece kendi evinizin çevresine bırakın neye ceza kesecekleri belli olmuyor /: