Henüz Almadığım Yavru Kedimi Sütle Besliyorlar?

sundowndread

bir tanıdığımız doğum yapan kedinin bir yavrusunu bana verecek şimdi evde bakıyor. kedi 1 aylık ve anne sütünün yanında evde süt veriyormuş. maalesef beni dinleyecek birisi değil ne desem boş. şu an yavaş yavaş anne sütünün yanında kuru mamaya geçiş yapması gerekmiyor muydu? bu içtiği sütün büyük zararları olur mu çok kafama takıldı.. almama daha 1 ay var kediyi..

16 CEVAP

gizemaslan

kediye süt verilmemesi gerektiğini insanlar neden inatla anlamak istemiyor?! sütü sindiremez ishal olur, daha çok küçük sindirim sistemini bu kadar zorlamak neden? bu yüzden herkes kısırlaştırın diye her fırsatta uyarıyorlar bilinçsiz insanlar yüzünden hayvanlar zarar görüyor. Bence siz erken sahiplenebiliyorsanız bir an önce alın o kediyi süt tozu ve yavru kedi mamasıyla beslense bile onun için daha sağlıklı olur

Anonymus552223

Hicbir ek gida vermeseler daha iyi sut verecegine. Saglikli hayvani hasta edecekler.. anne sutu yetmiyorsa 40 gunden iyibaren yaş mama verilebilir, 50 gunden itibarende ufak kedi mamasi

Anonymus552223

Kendimi sütaş fabrikasina zincirleyip yavru kedilere süt verilmesin eylemi yapçam

Zeke

Çok büyük zararları olur tabi ki.
Annesi varken niye süt veriyor bi de??
İlla vericekse, hiç değilse süt tozunu onun evine sipariş edip onu vermesini sağlayın derim.

@epiglottis bizim reklam işi farz haline geliyor giderek :D

gizemaslan

bence siz zekenin dediği gibi süt tozu götürün o eve ya da yavru kedi yaş mamasına geçebiliyorsa süt yerine onu vermesini söyleyin. Belki de süt tozu veriyorlardır emin misiniz normal süt verdiklerine? inşallah süt tozu veriyorlardır ne diyeyim burada her gün birinin bilinçsizliği beni yormak zorunda artık :( yazık yavrucaklara

Anonymus552223

Bir suru yavru var derken ticaretini mi yapiyo

gizemaslan

ishalle başa çıkılmazsa sıvı kaybından ölüme kadar gidiyor maalesef kediler bizim gibi çabuk atlatamazlar ayrıca daha onlar minicik süt veren bu kedi ishal olmuş veterinere götüreyim de demez kakalarını kontrol ettiğini bile sanmıyorum siz durumun ciddiye gidebileceğini kedileri bu şekilde hastalığa sürüklememesi gerektiğini anlatın lütfen

gizemaslan

bende katılırım bu gidişle epiglottis :D

gizemaslan

şaşırmam hem bu kadar bilinçsiz olup bir şey bildiğini söylemesi başka bir yola çıkmıyor yazık gerçekten bir insan çocuğunu nasıl damızlık gibi kullanır..

Siz bir sekilde konusun kedileri ishal yapar sut cok kotu olurlar

Anonymus552223

Size inanmazsa veterinere sorsun. Daha once buyutmus olmasi saglikli buyuttugu anlamina gelmiyor. Sut vermesine ragmen buyumus hayvanlar, sayesinde degil

Kuzucansu44

En az 1,5 ay anne sütü içmesi gerekiyor. Verdikleri süt laktozsuz mu? Yada süt tozu mu?

sundowndread

süt tozu falan değil maalesef normal evde kullandığımız süt.. herhalde anne sütü yeterli gelmez diye düşündü. baya uzun zamandır kedilerle ilgilendiği için kendisi daha iyi bilir diye düşünüyor maalesef ben ona göre tecrübesizim onun gözünde. daha erken almam imkansız gibi bir şey vermez zaten 2 ay dolmadan. ben de kıyamıyorum annesinden hemen ayrılsın istemiyorum zaten. dediğiniz gibi süt tozu alıp gönderilebilir ama çok ciddiye alacağını sanmıyorum bir sürü yavru var ve hepsiyle teker teker uğraşmaz süt tozuyla falan.. hatta bu sefer sinir olabilir benden daha mı iyi bileceksin falan diye..

sundowndread

yok eve aldığı annenin bebekleri var

sundowndread

söyleyeceğim bunları ama ciddiye alır mı bilmiyorum :( daha öncede yavru kediler büyütmüş aynı şekilde. dün söylediğinde öğrendim.. bir an önce alabilsem keşke daha fazla zarar görmesini istemiyorum çok üzgünüm bu konuda..