Kedimi Emanet Ettim Geri Aldığımda Tuhaf Davranıyordu

zerenozkaya

Merhaba,kedim şu an 4.5 aylık oldu.Bir iki günlüğüne konşuma emanet edip ailemin yanına gitmiştim.Kedimi geri aldığımda sevdirmediğini,durmadan bir ısırma çabasında olduğunu fark ettim.Bazen kediler trip atıyorlarmış ondandır diye düşündüm.Fakat iki haftadır hala yanımda yatmıyor,saklanıyor ve kucağıma gelmiyor,durmadan benden korkuyor.Komşuma sorduğumda onun evinde de durmadan saklandığını söyledi.Bu durumu nasıl düzeltebilirim?Gerçekten kedimi özledim.

3 CEVAP

poughkeepsie

Bi anda başka bi yere bırakıp gidince orda çok korkmuştur. Size de hem trip atıyor hem de muhtemelen o korkusu devam ediyor. Mamalarla oyuncaklarla psikolojisini düzeltmeyi deneyin biraz. Ayrıca ne yazık ki komşumuzun ona nasıl davrandığını asla bilemeyiz. Ufak bi şeyde bile biraz bağırdıysa bi anlık ciddi bi tepki verdiyse strese girmiş olabilir

Anonymus552223

Bir daha aklinizda bulunsun 2 gunluk icin evde yalniz birakin, bol bol mama su koyun, komsunuz da kontrole gelsin gunde yarim saat. Kediler yer degisikliginden hic hoslanmaz.

zerenozkaya

Anladım,bayadır uğraşıyorum gönlünü hoş tutmak için ama korktum ben de.Acaba hastalandı falan mı diye de düşünmedim değil.Teşekkürler yanıtlarınız için