Kedilerim Sevgilimden Korkuyor.

Burjuvazim

Merhabalar petlebi ailesi,
Benim 2 dünya tatlısı kedim var. Zibidi ve Zilli. İkisi de çoğunlukla oldukça sevecen, oyuncu birbirleriyle çok iyi anlaşan her konuda birbirlerini korumaya çalışan iki dünya tatlısı kedi. Daha önce çok geçici yuvalık yaptığım için bu iki kedimin eğitiminde ve birbirlerine alıştırılmasında sorun yaşamadım ancak yaşadığım büyük sorun küçük kedim ilk geldiğinde-zilli- sevgilim şehir dışındaydı ve geldikten 2 hafta sonra ancak tanışabildiler. Tanışmalarını takiben zilli kızım, sevgilimi hiç sevmediğini ortaya tuvaletşni yaparak tıslayarak kaçarak ve bunun gibi şeylerle açıkça belli etti. Veterinere danıştık. Çeşitli şeyler denedik ancak durum iyiye gitmekten çok uzak. Şu sıralar zilli büyük kedim zibidiyi çok etkisi altına aldığı için büyük kedimde benzeri tepkiler vermeye başladı. Sevgilim eve geldiğinde koltukların altından çıkmayan, bazen kumunda yatan kedilerim olmaya başladı ancak sevgilim evim kapısından çıktığı anda koşturarak oyun oynamaya başlıyorlar. Böyle bir duruma önerileriniz varsa her şeyi denemeye hazırız. Teşekkür ederim

12 CEVAP

Anonymus552223

Vardır bir bildigi ayrılın:D

bbeyzvv

yanlış anlamayım ama benim kedim eğer birini sevmediyse onun bana zararı dokundu çok hisli bu hayvanlar

bbeyzvv

kediler birini sevmediyse sevmez zorla sevdiremezsiniz

Burjuvazim

Çok teşekkür ederim video için ???????? izliyorum umarım güzel bir sonuca varırız.
Kedilerim ne kadar vazgeçilmezse sevgilim de o kadar vazgeçilmez ???? güzel yorumlarınız için teşekkürler

Pasacik07

Sevgiliniz evinizde kalsın bir süre mama ve sularını o versin olabildiğince oyun oynasın alışırlar

Bulutcemre

Şaka bir yana sevgiliniz bir süre evinizde mi kalsa acaba ya da kokusunun sindiği bir eşyasını mı acaba yattıkları yere koysanız. Ya da eliyle mama falan verse kedilerinize

Kerevit

Sevgilinizin kedilere kötü davranıp davranmadığına dikkat edin. Benim sevgilim yapmaz demeyin lütfen. Belki siz farketmediniz. Kedimin bi dönem tuvalet alışkanlığı değişmişti. Bunu kesinlikle eve gelen dedemin ona kötü davranmasına bağlıyorum ben mesela. Dedem olabilir ama bu gerçeği değiştirmez

Zeke

Cidden korkuyorlarsa sevgilinize dikkat edin.
Ben olsam telefonumu video veya ses kaydı almaya ayarlar banyoya falan girerdim ya da markete giderdim vs.. Hani gelmeyeceğimi bilmeli belli bir süre. O zaman açığa çıkar neyin ne olduğu işte.
Ama hayvanlar insanlardan daha güvenilir bunu da bilin...

serapmavii

Size bir youtube videosu önereceğim hemen 2 dk içinde geliyorum :)

Burjuvazim

Merhabalar, videoyu izledim ancak biz bir çoğunu zaten yaptık. Sevgilim tonlarca oyuncak aldı - ki daha ilk aldığımızda kedilerimizi oyuncaklarının tamamını o aldı, ben bu kadarı gerrksiz dememe rağmen, evde onlarla en çok oynamak isteyen o, ancak zaman içinde bu tepkiyi geliştirdiler ona ve bizden çok farklı bir durum var bizim kedilerimiz sevgilime saldırmıyor sevgilimden kaçıyor. Sevgilim kucağına aldığında dahil saldırmak yerine kaçmayı tercih ediyorz oyun harici hiç tırmalama taraftarı değiller. Bu ek bilgilerle farklı önerileriniz olabilir mi?

Burjuvazim

Şu an zaten bunu yapıyoruz. Aralarında kötü bir iletişim olduğu için bütün mamaları sevgilim seviyor. Çoğunlukla benimle kalıyor zaten, neredeyse her dakika benimle birlikteler ve kötü bir davranışına denk gelmedim ve yapacak biri de değiş. Kendi besleme bölgelerinde düzenli çeşitli hayvanları besleyen biri. Çözüöe maalesef ki mama vererek ulaşamadık ancak bir süredir o evdetken ben bebişlere dokunmuyorum. Sevilmek için sevgilime gitmek zorunda kalıyorlar ve ufak tefek değişimler var teşekkğr ederim.