Sindirim Sistemini Zorlamıcak Kedi Mamaları?

Elifkar92

Arkadaşlar merhaba kedimin sindirim sorunu var. Bir süredir Nd tavuklu narlı mama kullanıyorum. Pek memnun kalmadım açıkcası. Kedime ağır geliyor sanırım. Sürekli ishal. Veterinerimiz mamamızı değiştirip brit care marka bir mama verdi. İshalimiz düzeldi. Fakat uzun süreli bu mamayı kullanmak istemiyorum. Kedime ağır gelmicek daha bilindik kedi mamaları hakkında bir fikriniz var mı? Hangisini alabilirim? Balıklı mamalar birinci tercihim. Kedim 10 aylık bu arada artık yetişkin mamaya geçebileceğimizi söyledi veterinerimiz.

8 CEVAP

Kedimiriltisi

Ben 2 kilosunu ********dan 80tlye siparis ettim brit carenin. Gercekten adi duyulmamis olmasi kotu oldugu anlami a gelmez. Nd benim icime hic sinmediginden brit e gectim. Memnunum tavsiye ederim

bademthecatt

Brit care içeriği iyi bir mama aslında neden kullanmak istemiyorsunuz?

hayvansever_

veterineriniz sizden çok fazla para almış. Nd kedinize kötü etki ettiyse o sigmentte bütün mamalar sizin yavruyu zorlar. Sindirimi tahılsız mamalar çok kolaylaştırıyor araştırırken böyle bakarsanız faydası olur. Brit care in 2 kg mı 100 tl en fazla

bademthecatt

Brit care 80-90 tl civarı sizden çok fazla almış içerik olarak orta halli bir mama içinde mısır ve mısır gluteni gibi şeyler yok güvenerek kullanabilirsiniz iyi bir mama ama istemezseniz advance olabilir oda sindirim sistemine iyi geliyor

hayvansever_

fitmin de tahılsız çok güzel içeriğe sahip bir mamadır. kedinize nasıl olur bilmem ama denene bilir.

Matisse daha hafif ve yine NDnin firmasiyla ayni firma uretimi. Bir bakin matisse e

Elifkar92

Veterinerimin verdiği mama brit care markasının sadece veteriner hekimlerde satılan bir çeşidi sanırım. Çünkü internette hiç bir yerde bulamadım mamanın aynısını. İsminde de veterınary dıet ibaresi geçiyor. Bana da çok pahalı geldiği için almayı düşünmüyorum bir daha. O yüzden fikirlerinize ihtiyacım var. Tahılsız mamalara bakayım o zaman teşekkürler.

Elifkar92

Ya evet aslında kötü bir mama değil ama ilk olarak araştırmalarım sonucu kalite açısından daha alt basamaklarda olduğunu görmem. İkincisi de veterinerimin 2 kg’lık mama için bizden 200 küsür para alması. O paraya daha iyilerini alabilirim diye düşünüyorum açıkcası.