Köpeğimin Isırma Sorunu

Ulasaydiner

85 günlük pug sahibiyim ve köpeğim dişleri çıkmaya başladığından beri sadece el ve ayak parmaklarımızı ısırmaya vaşladı sadece evdekilere yapıyor dışarıdan biri gelirse ona dokunmuyor dişinin kaşıntısı için kemik aldım ama ilgisini çekmiyor sanırım yine evdekilerin ayaklarına dadanıyor evde terliksiz gezemez olduk. Benim düşüncem dişi kaşındığından müsade ediyorum fakat acaba mevzu dişleri değil de evdeki otorite isteği mi ? Yani bizim üzerimizde baskı kurmaya mı çalışıyor ? Ama sürekli oyun oynar vaziyetteyiz yoruyorum uyusun diye yine de uykusundan uyanıp birinin ayağına koşuyor

3 CEVAP

hayvansever_

bu otorite eksikliğinden değil tamamen yaşından kaynaklı. Daha çok küçük olduğundan hem dişleri kaşınıyor. Bir daha aynı şeyi yaptığında hayır diyerek kızdığınızı belli edin ve ona kemiğini verin. Bu davranışı bıkmadan yapın elinde sonunda anlar. Yaklaşık 2-3 aylık olduğunda bu sorununuz hemen hemen geçer ama biraz sabretmek gerek.

Ulasaydiner

@hayvansever_ cevapladığınız için teşekkür ederim köpeğim şu anda 2.5 aylık kemiğini verip gülü sevdik dikenine de katlanıcaz bi süre korkum otoriteden yanaydı öneriniz için sağolun :)

hayvansever_

evet dediğim gibi bir kaç ay daha sabredin o huyu giderek azalır.