Mama Değişimi

poughkeepsie

Eski mama bayatladığı için bi seferde yeni aldığım mamadan doldurup vermek zorunda kaldım kedime. Ani değişimlerin ishale vs yol açtığını biliyorum nasıl önüne geçebilirim bu durumun? Eski mamadan alamam çünkü hem petshopumuz kapalı hem de internetten alsam gelene kadar yine 3 gün geçecek

11 CEVAP

bademthecatt

Tavuk haşlayıp verebilirsin ama mama değişiminde olan ishaller kısa sürüyor hemen düzeliyor

ZehraBulutt

Nd'di galiba yeni mama, nd'ye geçişte hiç ishal sorunu yaşamadım. Aksine kedim kabız oldu nd'den sonra diyen bile var. Ben genelde karıştırmadan geçiyorum yeni mamaya, hafif bir cıvıma olabiliyor ama hiç su gibi ishal olmadı.

gizemaslan

Genelde ani mama değişimlerinde 1 haftada düzene giriyor ishal patates haşlayıp verebilirsiniz

poughkeepsie

En son ishal olduğunda bütün banyo bok içinde kalmıştı, 1 hafta demeyin bana kalpten giderim :D

Bulutcemre

Ya bizim mama geçişlerinde öyle sorunlar olmuyor ama bilemedim şimdi

Bulutcemre

Bizim 1 çay bardağı falan eski mamadan kalmıştı ilk verdiğimde tam ikisini karıştırmamıştım bile.Kavanoza koyuyorum eski mama dipte yeni mama üstte kalmıştı öyle koydum yedi hiçbirşey olması oğluşuma.Ama bizimki hiç nazlı değildir belki ondan da olabilir

poughkeepsie

Benimki de değil ne versem yer ama işte biraz tedirgin oldum gözlemlicem artık çok teşekkür ederim

Bulutcemre

Rica ederim umarım bir sorun olmadan yeni mamasını afiyetle yer kuzucuk

Bizdede kabız oluyor mama geçişlerinde

poughkeepsie

İnşallah bizim de olmaz. Siz de mi bi anda değiştiniz?