Kedi Tasmasi Sorunu

Esraesngl

Bugün ilk defa kedime tasma taktim. Önce evde biraz deneyimleyim sonra disari cikariz diye dusunmustum. Kediye tasmayı taktiğim an delirdiiiii. Saga sola atiyor kendini, sicrayip yere fırlatıyor kendini. Sonra normal yürüme becerisini kaybetmiş gibi komando yürüyüşüyle tuvaletine gizlendi. Sonra onu aldim halıya koydum ve bayilmis gibi hareketsiz sekilde yatip sadece gözlerini acik tuttu. Biraz kaldirdim yürürken sanki dengesi kayboluyormus gibi hareketler yaptı. Baktik olmuyor tasmayi çıkardığım an normale döndü neşesi yerine geldi koşup oynadi.. Anlamadim bu işten

5 CEVAP

poughkeepsie

Normal, benimki de böyle davrandı. Manyak gibi kendi ile kavga ediyordu resmen. Mama verdim, dikkatini dağıttım bi süre falan. Bikaç gün böyle takıp 2 saat kadar oyaladım sonra alıştı. Ama her kedi alışacak diye bişey yok belki gerçekten çok rahatsız olmuştur

Cansumuezza

Kaç aylık kediniz? Dışarıda tasmayla gezmesi için küçüklükten alışması lazım normal bu hareketleri sergilemesi çoğu kedi hoşlanmaz

Esraesngl

Kedim 8 aylık, zaten normalde de hırçın bir yapısı var. Tekrar denemeli miyim bilemedim , asla kabul etmedi çünkü

ederin38

Kediler normalde boyunlarında ya da üstlerinde birsey istemezler rahatsız olurlar. Çok küçükten alisirlarsa durum değişebilir. Ne zaman tasma taksam kedilerim çıkarmaya çalışırlar gün sonunda tasmayi komodinin altında bulurum. Bir keresinde kıyafet giydirmeyi denedim o daha beter oldu. Kediye felç inmiş gibiydi. Çok lazım değilse kedilerinize kıyafet giydirmeyin ya da tasma takmayın. Sevmiyorlar. Ama çok gezdirmek istiyorsunuz taktınız diyelim zavalliyi sıkıştırmayin yarım saat bırakın alışsın varlığını unutsun. O da olmazsa zorlamayın.

Cansumuezza

Kedilerini sonradan tasmayla gezdirmeye calisan arkadaşların çoğu macerasida pek güzel sonuçlanmadı bu arada istemiyorsa zorlamayin huzurlu huzurlu kalın evinizde :)