Kedim Kızgınlık Döneminde

Gulsew

Erkek kedim 2-3 haftadır kızgınlık dönemini geçiriyor. Her yere idrar püskürtüyor, tüm gün bağırıyor. Maalesef şu durumda da veterinere götüremiyorum. Sizce bu hali daha ne kadar sürer? Sakinleştirmek için yapabileceğim bir şey var mıdır?

5 CEVAP

bbeyzvv

erkek kedilerde kızgınlık dişilerdeki gibi dönem dönem olmaz bir kere başladıysa devam eder buna engel olamazsınız kısırlaşması lazım veterinere gitmesi gereken çıkabiliyor

Phoibos

Kesinlikle @bbeyzvv'e katılıyorum. Kızgınlık süreci başladığı zaman bitmiyor. 6. aydan itibaren erkek kedileri de kısırlaştırmak mümkündür ayrıca. Türkçe kaynaklarda önerilmese bile İngilizce ve Fransızca kaynaklarda bu uygun görülüyor. Kedinizle bol bol oyun oynamaya çalışın. Evin hiçbir kapısını kapalı tutmayın çünkü o zaman o kapıyı tırmalamaya başlıyorlar ve bence daha çok strese giriyorlar. Tarayın okşayın. Belki bir peluş oyuncak verebilirsiniz kendisine kısmen de olsa tatmin olacak davranışlar yapabilir. Sakinleştirici ben 3 gündür kullanıyorum ama öyle ahım şahım bir etkisini görmedim zaten Çarşamba günü de kısırlaştırıyorum.

Suraemir

Azıcık melisa çayı içiriyorlarmış ki bu sakinleştirici spreylerde de var zaten ya da sakinleştirici ödül mamalarında falan ama çok az atıyorum yarım çay kaşığı kadar burda okumuştum kedisine öyle yapmış bi araştırın ben o sakinleştirici ürünlerin içeriğine baktığımda okumuştum

Pinarac

Bende 2 haftadır aynı durumu yaşıyorum 2 gün önce kısırlaştırdım. Ne kadar erken o kadar iyi sizin için

Gulsew

Çok teşekkürler cevaplar için ????