Kedi Kuduz Aşısı Yan Etkisi

Burakvural

Kuduz aşınsıda yan etki varmdır

9 CEVAP

ZehraBulutt

Kuduz aşısında aşı yerinde beze oluşabiliyor. Kedim iki kere kuduz aşısı oldu, ikisinde de beze oldu aşıdan sonra 1,5-2 ay masajla geçirmeye uğraştık. Artık yaptırmayı düşünmüyorum kuduz aşısı.

Anonymus552223

Yan etkisini hatirlamiyorim ama 6 aydan önce yapmiyor bizim veteriner öyle olmasi gerekiyor

Burakvural

  1. Ayı benim ufaklığın

Anonymus552223

Biraz daha bekleyin

ZehraBulutt

Bunun harici halsizlik ve biraz ateş yapabilir, aşıdan gelince akşama kadar uyuyorlar genelde.

Burakvural

Bu akşam yaptırdım da ilk defa bir işıda yamuldu halsiz düştü ufaklık

ZehraBulutt

Evet karmada benimkilerde de halsizlik olmuyor kuduzda halsiz oluyorlar. Aşı yapılan yere bol bol masaj yapın birkaç gün dağılsın iyice, aşı vurulurken kendilerini kastıkları için aşı dağılmayıp beze olabiliyor. Enseden mi vurdular, kalçadan mı?

Burakvural

Ense tarafı

ZehraBulutt

Ensedense beze olmaz büyük ihtimalle siz yine de ovalayın aşı yerini.