Kutu İçinde Bırakılmış Kediler

vakdag

Evimizin sokağına bir koli içinde 3 tane kedi bırakmışlar. Geceden beri yavru sesleri geliyordu ancak bahçemizde 15e yakın yavru olduğu için onlardan sanmıştım. Öğle üzeri bulduk kedileri. Veterinere götürdük. En fazla 1 haftalık dedi. Veterinerin yönlendirmesiyle 1 tanesini bir anne kedinin yavruları arasına karıştırdım. Sık sık kontrol ediyorum, emiyor, uyuyor vs. Anne kedi sakin karşıladı. Neyse diğer ikisini eve aldım. En azından kendi ihtiyaçlarını giderebilecekleri zamana kadar bakmayı planlıyorum.

Veterinerden kedi sütü tozu aldık. Ancak biberonla içmiyorlar. Şırıngayla deniyoruz o da çok zorluyor. Başka bir besin mi vermek gerek bilemedim.

İkinci sorum da kakalarıyla ilgili. Kaka yaptıramadık bir türlü. Çişlerini yapıyorlar.

Tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum.

5 CEVAP

Anonymus552223

Kaka yapmalari icin popolarina masaj yapmaniz gerekiyor. Nirnalde annesi yalayarak yaptirir. Hafif nemli pamukla hatta elle pit pit dokunun, çis gelir once, sonra da kaka yaparlar. Gunde en az 5 6 kez bu sekilde yaptirin kendileri yapamazlar

ferolet

Biberona birkaç denemeden sonra alışıyorlar. Kakalarını da bizimkiler 4-5 gün sonra yapmıştı. Çok küçüklerse yapmamaları normal. Süt tozundan başka bi şey vermeyin bence acıktıktan sonra her türlü içiyorlar sadece biberonu öğrenmeleri lazım

Anonymus552223

Ha çis yapiyorlar demissiniz pardon. Kaka her seferinde yapmayabilirler sadece sut ictikleri icin. Çisten sonra biraz daha masaj yapin. Zaten kaka da su gibi yumusak ve az olacak

poughkeepsie

Emzirirken sırt üstü tutmayın yavruları, yutkunamıyor olabilirler. Hem riskli hem de daha az yemelerine sebep olur

vakdag

biberonu biraz zorlamaya başladım. Emzirmeye çalışırken geri geri gitmeye uğraşıyorlar. ilk mesajımdan itibaren iki kediye toplamda 5-6 ml anca içirebildik. çiş yaptırdık. baya yapıyorlar. 2 saat sonra tekrar içirmeye çalışacağım