Kedim Evi Sevmiyor. Yardım Edin Lütfen!

elifyok

Balkonumuza bir kedinin yavru birakmasiyla birlikte kedi sahiplendik. Şu an 1 yaşında erkek, kısır değil.

1.katta oturdugumuz için bazen dışarı çıkıyordu. Son zamanlarda biraz arttı ve artık sadece yemek yemek için geliyo. eskiden bizle uyurdu evde daha cok vakit geçirdi ama şu an yemek yedikten sonra balkonun önünde bekliyor. Çıkarmadigimizda da kızıyor, dokununca tıslıyor. Eve bağlamak için ne yapmam lazım yardım edin lütfen :(

2 CEVAP

gozdeyilmaz

1 yaşında yazmışsınız maalesef en başında dışarıya alıştırmışsınız :( isterseniz eviniz bahçe katında olsun siz izin vermediğiniz sürece çıkamaz sonuçta dışarıya çıkmak istediğinde oyunlar oynatmaya çalışın ya da çıkmasına izin vermediğinizde ödül maması vs. bir şeyler verin en azından ilgisini dağıtmış olursunuz. Ancak en büyük sorun şu ki dışarıda başına ne geleceğini asla bilemezsiniz

suleren

Kısır olmaması da büyük bir etken. Sokak yüzü görmemiş kediler dahil sırf bu yüzden evden kaçabiliyorlar.