Cok Acıl Yardım

Ceydayyavuzz

Az once kedim yatagimin uzerindeki kulakliga erismis. Geldigimde onunla oynuyordu ve ucundaki silikonu yok. Her yere baktim yok ve silikon takiliydi eminim. Yemis olabilme ihtimalini goz onunde bulunduruyorum suan. Sizce ne yapmaliyim? Anormal bi hareket sergilemiyor suan,gayet normal takiliyor.
Gecenlerde çiğ ispanak ayiklarken yere dusurmustum yemisti,sonra da kustu cikardi onu. Sizce yemis olsa kusmaz miydi? Ne yapmam gerek bilmiyorum cok panik oldum

13 CEVAP

HaleSebnem

Benim canavarda yutmuştu. Serçe parmağa nasır için takılan içi silikon dışı bandaj olan kalın yüzük şeklinde ki aparatlardan. 17 gün boyunca içine bir çay kaşığı zeytinyağı koyarak sırf yaş mama ile besledim. Böyle durumlarda bağırsağı yumuşak tutmak gerekiyor bağrsak kanalına girerse tıkamasın rahat çıksın diye. Her gün kakasını kontrol ettim. (Evet iğrenç bir durum ama bazen b..unda boncuk aramak gerekiyor) 17 günün sonunda bütün halde kusarak çıkardı. Tuvaletini düzenli yapıyor mu kontrol edin, bir süre yaş mama ile besleyin. Eğer tuvalet düzeninde bir değişiklik olursa mutlaka veterinere gidin. Röntgen çekilip silikon bağırsak kanalında ilerliyor mu yoksa tıkamamış mı görmek gerekir. Küçük bir şey olduğu için sorun çıkacağını sanmam ama kontrollü olmakta fayda var.

Cansumuezza

Malt macunu verin yediysede çıkarır kakasiyla

Cansumuezza

Yetişkin bir kediyse zaten bişey olmaz içiniz rahat olsun

Cansumuezza

Kusarak çıkarmazsa verin tabi

Cansumuezza

Kediniz kaç aylık? Merak etmeyin bişey olmaz maltta vermissiniz kusmazsa da çıkarır küçük birsey zaten o :) kakasını takip edin. Bizimkisi sürekli poşet çalıp yiyor mesela kakasiyla çıkıyor

poughkeepsie

Dışkısını falan gözlemleyin çıkarmazsa veya hareketlerinde farklılık olursa biraz zeytinyağı verin 2-3 günden fazla sürerse de veterinere götürün

Malt daha kolay çıkarmasına yardımcı olur daha hızlı kaka yapması için yaş mama verebilirsiniz kaka yaptığında kontrol edin

Ceydayyavuzz

Tamamdir hemen vericem

Ceydayyavuzz

2 3 gunluk macun miktari kadar macun yedirdim suan yanlis mi yaptim bilmiyorum. Dedigim gibi yediginden de pek emin degilim, hali keyfi yerinde. Baska yapabilecegim bir sey var mi? Yemis olsa illa kusar mi ya da kakasinda cikar mi? Ya midesinde kalirsa?

Ceydayyavuzz

Sokaktan edindim kedimi, inanin bana bilmiyorum kac aylik kac yasinda. Ortalama 3 yasinda olabilecegini soylemisti veterinerim. Yetiskin bir kedi kendisi.
Suanda hala anormal bir durum yok ama ne olur ne olmaz diye 2 3 saat kadar uyumayacagim. Umarim ters bir durum yasanmaz :(

Ceydayyavuzz

Cok tesekkur ederim. Her gun kaka yapan bir kedi. Duzenli kontrol edecegim. Fazla bilgili degilim henuz 4 aydir kedi bakiyorum. O yuzden bu tarz durumlarda caresiz kaliyorum. Sonuçlarını bilemiyorum.
Bu plastik meraki nedir bu hayvanlarda onuda anlamis degilim :(

Ceydayyavuzz

Halesebnem sizin kedinizin yedigi sey daha mi büyüktü benimkine gore

HaleSebnem

Çok daha büyüktü. İnternette silikon nasır yüzüğü diye aratırsanız arada ki farkı siz de görebilirsiniz. :)